Deň, keď som sa stal otcom – Som do nich zbláznený #1

Hviezdi v televíznych seriáloch, hrá v divadle a moderuje v rádiu. Ako mladý búrlivák plánoval vziať si raz ženu, ktorá si bude rada užívať život. „Katarína žila naplno, a ja tiež. Ale s príchodom dieťaťa sa všetko zmenilo. Teda, stále žijeme naplno, ale od základu inak,“ hovorí herec Marián Mitaš, ktorý sa v auguste tohto roku stal už dvojnásobným otcom.

Marián Mitaš rodina
Marián Mitaš rodina

Hoci on sám sa charakterizuje ako človek, ktorý neprijíma žiadne konvenčné zaužívané postupy, je proti všetkému, čo je nastavené a schematické, správu o tom, že bude otcom sa dozvedel v situácii veľmi konvenčnej: „Bývali sme vtedy v podnájme s kamarátmi. Ležal som na gauči, pozeral televízor, dokonca mám pocit, že som spal, keď prišla ku mne Katarína a povedala, že je tehotná. Bol som šokovaný, neveril som tej informácii, veď uplynuli iba tri mesiace odvtedy, čo sme sa rozhodli, že chceme byť rodičmi, a odrazu to bolo tu!? Kamarátov o tom, že budeme mať dieťa, informovala moja kolegyňa z rádia. Zabudol som sa totiž odhlásiť z Facebooku, a statusom: „Budem otec, juch!“ si zo mňa chcela iba vystreliť. Boli sme veľmi prekvapení, keď nám kamaráti začali telefonovať s gratuláciami. Nevedeli sme pochopiť odkiaľ to môžu vedieť. Sami sme na to prišli iba deň predtým. A potom sa to celé začalo,“ naznačuje Marián nástup dramatického obdobia.

Magická trojkombinácia

Budúci rodičia sa presťahovali do vlastného – do Mariánovho jednoizbového staromládeneckého bytu. Marián si našiel ďalšiu prácu. K moderovaniu v Rádiu FM, k predstaveniam v divadle a nakrúcaniu televíznych seriálov pribudla spolupráca s hudobným festivalom Wilsonic. „Hľadali sme väčší byt. Ja som začal behávať, a Kataríne začalo byť zle. Bolo jej zle dlhých päť mesiacov. Nevládala vyjsť ani von, po celý čas bola doma na péenke. Okrem udržiavania svojej kondičky som teda každé ráno zabehol aj do obchodu kúpiť rožky, maslo a šunku. To bolo totiž jediné, čo mohla jesť,“ spomína na strastiplné obdobie Marián. Varenie v malom jednoizbovom byte sa neosvedčilo. Výpary z kvalitnej domácej váry budúcej mamičke neprospievali. Situáciu nepomohla vyriešiť ani hotová strava prinesená z reštaurácie. „Po dvoch týždňoch sme prišli na to, že Katarína môže jesť naozaj iba rožky s maslom a šunkou.“

[dropcap type=“1″]T[/dropcap]Oľga Belešová

[dropcap type=“1″]F[/dropcap]Ľuboš Žákovič

Deň, keď som sa stal otcom – Som do nich zbláznený #2