Lepší štart do života vášho dieťaťa

Poisťovňa Aegon predstavila vynovený produkt detského životného poistenia s investovaním do fondov alebo s garantovaným zhodnotením. Produkt nesie symbolický názov ŠTART a o jeho výhodách sme sa rozprávali s Danou Mackovou, manažérkou produktového oddelenia poisťovne Aegon.

časopis MAMAMA
časopis MAMAMA

Prečo ste zvolili názov ŠTART? Čo a komu produkt ponúka?

Názov ŠTART sme vybrali symbolicky. Mal by byť prvým – štartovacím finančným produktom dieťaťa. S jeho pomocou môžu rodičia svojim deťom pripraviť finančný kapitál do budúcnosti, určený na štúdium, osamostatnenie sa či na vlastné bývanie. Produkt poskytuje dieťaťu poistnú ochranu počas celého dospievania. Od maličkého batoľaťa až po mladého človeka, ktorý sa chce postaviť na vlastné nohy. Rodič, ktorému záleží na budúcnosti svojho dieťaťa, mu teraz môže naozaj veľmi konkrétne pripraviť lepší začiatok do jeho života.

ŠTART je predovšetkým poistný produkt. Akú ochranu zdravia dokáže dieťaťu zabezpečiť?

ŠTART je variabilný produkt a veľmi ľahko si ho prispôsobíte svojim vlastným požiadavkám. Okrem základného krytia (dožitie sa dieťaťa, úmrtie dospelého) ponúka širokú škálu doplnkových poistení, kde nechýba poistná ochrana proti závažným chorobám, trvalým následkom úrazu či v prípade hospitalizácie. Veľmi užitočné je aj doplnkové poistenie dennej dávky po úraze, ktoré pomôže rodičom v prípade dlhšej liečby dieťaťa. Vtedy, keď rodič nemôže chodiť do práce a vypadne jeden z príjmov v domácnosti. Poistenie kryje i bežné operácie, ktoré sa pri dospievaní môžu objaviť, napríklad operáciu mandlí či slepého čreva.

Môže byť poistený aj rodič dieťaťa?

Jednou z výhod ŠTARTU je, že poskytuje spoľahlivé poistenie nielen pre dieťa, ale aj pre dve dospelé osoby – tzv. tútorov. Ak by v prípade nepriaznivej životnej situácie jeden z tútorov vypadol, poisťovňa automaticky preberá na seba platenie poistného za hlavné krytie a dosporí tak poistenému dieťaťu.

Doteraz sme sa rozprávali len o ochrane zdravia. Čo ak chce rodič svojmu dieťaťu pripraviť do života nejaké financie?

Veľkou výhodou tohto produktu je práve možnosť tvorby štartovacieho kapitálu pre dieťa. Vložené úspory sa pravidelne zhodnocujú, pričom investičnú stratégiu volí sám klient. Ten sa môže rozhodnúť pre garantované zhodnotenie vo výške 1,9 % p. a. alebo pre investovanie v jednom z ôsmich finančných fondov, kde môže byť zhodnotenie ešte vyššie. Peniaze, ktoré poistením klient získa, môže vyberať už po 36 mesiacoch od podpisu zmluvy a to bez akéhokoľvek poplatku. Tieto financie tak možno použiť na platbu za škôlku, štúdium v zahraničí, cestovanie alebo vlastné bývanie.

Aké ďalšie výhody môže rodič so ŠTARTom získať pre svoje dieťa?

Okrem prípravy štartovacieho kapitálu ponúka ŠTART ešte jeden zaujímavý a hlavne užitočný bonus. Bezplatnú telefonickú službu Rodinný lekár. Služba je k dispozícii 7 dní v týždni, v čase od 16:00 do 22:00 hod. Tím profesionálnych lekárov vám ochotne poskytne telefonické konzultácie.