2015 – Marec – FRAGMENT

SÚŤAŽ O KNIŽKY – UKONČENÁ

Ďakujeme za vaše odpovede! Súťaže sa zúčastnilo 75% žien a 25% mužov!

Víťazi súťaže:

1. Mária Trnavská, Nižná nad Oravou

2. Michal Matus, Hvozdnica

3. Vilma Pliešovská, Martin

Vaše odpovede

[dropcap type=“1″]1.[/dropcap] Diela akých autorov uprednostňujete – slovenských, alebo zahraničných?

1

[dropcap type=“1″]2.[/dropcap] Čo rozhoduje pri kúpe knihy – atraktívna obálka, alebo cena?

3

[dropcap type=“1″]3.[/dropcap] Akú väzbu kníh máte radšej – mäkkú, alebo tvrdú?

2

Zo všetkých súťažiacich vyžrebujeme tri výherkyne/výhercov balíčka šiestich kníh:

Moje zvieratko.indd

Rozkladacie leporelo pre najmenších obsahuje milé obrázky najobľúbenejších domácich zvieratiek. Psíky, andulky, morčatá… Pozná ich vaše dieťa už všetky?


Kreslime_domaci_ zviratka_SK.indd

Poďme kresliť domáce zvieratká! Priloženou fixkou kresli podľa jednoduchého návodu priamo do knižky a psík, mačička a zajko sú raz-dva na svete! Každá kresbička sa dá veľmi ľahko zotrieť handričkou, takže svoje obľúbené domáce zvieratká môžeš kresliť znova a znova.

Postupuj krok za krokom.
Zotri, čo sa ti nepodarí.
Nakresli si obrázok, koľkokrát chceš.


Krizovky a par dobrych rad do zivota_VYBRANA.indd

Netušili ste, že aj krížovky môžu byť dobrým priateľom, ktorý ukáže správny smer na osudných životných križovatkách? Presvedčte sa, že je to tak! Tajničky krížoviek ukrývajú odskúšané návody, ktoré vás vhodne nasmerujú v rozličných životných situáciách.


moje recepty-zapisnik-tit-710921-01

Pamätáte sa na chvíle, keď vaša mamička alebo babička vytiahla zo šuplíka voňavý, trošku zababraný zápisník a začala piecť bábovku, vianočné cukrovinky či iné dobroty? Taký zápisník sa dedí z generácie na generáciu a považuje sa takmer za rodinný poklad. Vytvorte si svoju kuchársku knihu, do ktorej si budete zapisovať recepty na jedlá, ktoré vám chutili. Otvorte tento zošit a začnite písať svoj kuchársky denník. Svoju vlastnú, maslom a vanilkovým cukrom pokrstenú kuchársku knihu.


julinka-mala zverolekarka 1-domov pre zvieratka-tit-710974-01

Volám sa Julinka a až budem veľká, chcem byť zverolekárka. Starostlivosť o zvieratká preto chcem začať trénovať čo najskôr. Mám však len psa Cézara a dve morčatá. To je, bohužiaľ, dosť málo. Spolu s kamarátkou Zuzkou ale vieme, čo s tým. Máme tajný plán – otvoríme si zvierací hotel. Ale psssst, rodičia sa o tom radšej nesmú dozvedieť!  Vari by tých pár zvieratiek navyše mohlo niečo vyviesť?


obrazkove citanie-stare grecke baje a povesti-tit-710786-01

Statoční hrdinovia, mocní bohovia a najznámejšie príbehy z gréckej mytológie s dávkou vtipu a nadhľadu! V tejto knižke príbehy ožívajú, menia sa na zábavné rozprávanie, ktoré si deti ľahko zapamätajú.
– Prométheus
– Herakles
– Perseus a Androméda
– Daidalos a Ikaros
– Odyseus
– Trójsky kôň … a mnoho ďalších.