Anika je vždy s jedným z nás #6

Helena Krajčiová je slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka. Absolvovala konzervatórium a aj herectvo na VŠMU, stala sa členkou Slovenského národného divadla, účinkovala na Novej scéne, je speváčkou vokálnej skupiny Fragile, hrá v divadle L+S, dabuje, účinkuje v seriáloch komediálnych, aj tých „na vážno“, i filmoch... Hneď za prvú filmovou úlohou, postavu Márie vo filme Pokoj v duši získala cenu Slnko v sieti. V roku 2004 dostala ocenenie Talent roka, 2010 - Slnko v sieti (najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe), v roku 2014 - OTO v kategórii herečka, s Fragile Krištáľové krídlo i OTO.

S Helenou Krajčiovou a jej partnerom Martinom Hasákom sa rozprávajú Petra a Mravec.

Ako vychádzate so starými rodičmi? Zvyčajne  nechcú vychovávať, ale len rozmaznávať…

Helenka – Máme super starých rodičov. Aj mojich, aj Martinovu mamu. Keď tam Anika bola prvýkrát na viac dní, samozrejme, že sme sa báli, ale dopadlo to úplne perfektne. Žijú na vidieku, takže Anika je s nimi v prírode. Pomáha v záhrade, vidí ako sa zakladá ohník, chová sliepky, drží v rukách teplé slepačie vajíčka, kŕmi ovečky. Dokonca dodržiavajú  veci, o ktoré ich žiadam. Napríklad, čo sa týka stravy. A to je výborné, lebo viem, že toto často starí rodičia nerešpektujú a viem od kamarátok, že z toho vznikajú veľké problémy a zbytočné konflikty.

Blížia sa vianočné sviatky. Ako ich zvyknete tráviť  a nastala zmena tým, že už ste traja? 

Helenka – Samozrejme. Ja sa vlastne celé sviatky iba pozerám na dieťa, či je prekvapené, či je v pohode. Viac vnímam ju, ako Vianoce samotné. A pravidelne ich trávime u mojich rodičov,  vždy celá rodina pokope.

LACI STRIKE – Rodinný rytmus je parádny

 

Martin – Je to veľmi príjemné. Pre mňa jedináčika, je to jediných sedem dní v roku, keď sa na jednom mieste stretne jedenásť ľudí a tri psy. Jeden veľký cirkus, aký som ako dieťa nikdy nemal, keď nikto nie je stredobodom pozornosti a potom sú Vianoce v takejto veľkej rodinnej partii veľmi príjemné.

Ak máte na nejaké koníčky čas, sú aj také, ktoré môžete prežívať spoločne? 

Helenka – Máme veľké šťastie, že obidvaja máme radi tenis, čiže veľakrát si spolu zahráme. Podľa mňa, je to veľké plus pre vzťah, keď partneri spolu môžu športovať. Niečo to robí vzťahu, niečo veľmi dobré. V zime radi spolu chodíme na lyžovačky a jazdíme spolu, to je zimná vášeň a hory máme radi aj v lete. Chodíme na túry, i keď to je ťažké skĺbiť s Anikou. Riešili sme to tak, že bol s nami môj tatko a jeden deň ostával pri malinkej Martin, druhý deň ja.

Martin – Je dobré, že dieťatko je obklopené športovou aktivitou a je pre mňa veľkou túžbou, aby naša dcérka mala vzťah k športu, lebo to je základná vec pre psychickú pohodu, pre vzťahy, cieľavedomosť. V tomto sme naozaj šťastní. Ak totiž každý v páre má iné koníčky, je to smola.

Helenka – A ak nemajú žiadne koníčky, to je ešte väčšia smola!