Recept na nudu v domácej izolácii: knihy pre deti na mieru

Slovenskí rodičia sa v posledných dňoch dostali do celkom novej situácie: väčšinu svojho času trávia doma so svojimi deťmi. To prirodzene znamená neustále vymýšľanie hravých ale aj vzdelávacích aktivít a v ideálnom prípade ich kombináciu. Vašimi najlepšími pomocníkmi sa v tomto prípade môžu stať nové personalizované knihy. Deti si v nich nájdu svoje meno, fotky ale aj zábavné úlohy na doplňovanie.   

Domáca karanténa je náročná. Niekedy až nervy drásajúca. Hlavne pre mamičky a oteckov. Menšie deti si naopak tento čas, kedy sa im rodičia neustále venujú, hrajú sa s nimi a vymýšľajú rôzne domáce aktivity, dokážu skvele užiť. Ak už strácate predstavivosť a chcete si v rodine trochu rozšíriť obzory, skúste sa s deťmi začítať do nových osobných kníh. Sú napísané priamo na mieru pre vaše dieťa. S menom, fotkami, omaľovánkami a úlohami na spájanie či dokresľovanie.  

Nie každé dieťa čítanie baví. Ale čo ak sa stanú hlavnými hrdinami práve oni?

Tak trochu iné čítanie. Presne tak by sa dalo popísať čítanie personalizovaných kníh Príbehovo. Keď deti čítajú svoj vlastný príbeh sami o sebe, prebúdza sa v nich omnoho viac zvedavosti, fantázie a hravosti.

Vaše dieťatko sa v nich dozvie o dobrodružstvách, ktoré zažíva so svojimi kamarátmi a rodinou či o svojich obľúbených hračkách a piesňach. Keď napríklad svojmu malému Peťkovi čítate o tom, ako odvážny Peťko v knihe precestuje celý svet, váš synček sa do postavy dokáže omnoho lepšie vcítiť a príbeh z knihy sa odrazu stáva jeho vlastným príbehom. To isté platí pre malú Emku, Kristiánka alebo Zuzku. Ak im naviac dej knihy dokáže odovzdať životnú pravdu či ponaučenie, čítanie slúži aj ak výchovný a vzdelávací nástroj.

S knihami Príbehovo vaše dieťa spozná zaujímavých kamarátov z celého sveta a iné kultúry aj bez toho, aby opustilo štyri steny svojej izby. Zistí, že je skvelé byť výnimočný a vážiť si dobré vlastnosti ľudí naokolo. Naviac ho v knihách okrem venovania od rodičov či starkých a vlastnej fotografie čakajú úlohy pre zábavu aj rozvoj jemnej motoriky. Od slovenských autoriek pre slovenské detičky. S láskou a fantáziou.

Prečo je čítanie pre vaše dieťa kľúčové pri správnom rozvoji?

Aj keď na to v dnešnej dobe mnoho ľudí zabúda, čítanie je pre detský (ale aj ten dospelácky) rozvoj veľmi dôležité. V deťoch prebúdza predstavivosť, pozitívne myslenie, pomáha urýchľovať rozumové procesy a naviac slúži ako príklad k tomu, ako sa zachovať v modelových životných situáciách. Odborníci tvrdia, že nielen čítanie, ale aj samotné prezeranie kníh pomáha menším deťom pri poznávaní základných farieb, tvarov a rytmu reči v tej najzábavnejšej a najprirodzenejšej forme. Okrem toho sa čítaním zlepšujú aj jazykové schopnosti rovnako ako výslovnosť, pamäť a logické myslenie – séria schopností, ktorá sa v živote hodí každému z nás!

Ak si teda ani vy neviete poradiť s časom stráveným s detičkami v domácej izolácii, vyskúšajte čítanie osobných kníh Príbehovo. Práve to je cesta, ako im dodať tie správne pozitívne impulzy a posunúť ich na ceste k rozvoji ich potenciálu. 

Osobné knihy nájdete na webe www.pribehovo.sk alebo na Facebooku a Instagrame @Pribehovo.