Od útočníka ku kamiónom #3

Na senickom letisku zvyšovali platy a odovzdávali nové kamióny. Zaujal nás titulok v novinách a na fotografi i sa na nás usmieval mladý dobre vyzerajúci riaditeľ s dieťaťom v náručí v družnej debate s kamionistami. Aké je to povolanie – kamionista? Čo je to za firmu NAD-RESS Senica, ktorá zvyšuje platy o 30 percent? Môže viesť časť takej firmy taký mladý človek? Môže. Bývalý úspešný extraligový futbalista Pavol Kosík (35) hovorí, že to je preto, lebo vo futbale aj v biznise sa hrať fér oplatí.

Pavol Kosík - Myjava - NAD-RESS
Pavol Kosík - Myjava - NAD-RESS

Je úžasné, čo dokázal váš klub Spartak Myjava. Vlastnými silami sa prebojovať z tretej ligy až do tej najvyššej a tam sa dobre udomácniť. Chodíte na zápasy? Myká vás to ešte – rozcvičiť sa a nastúpiť?

Nedá sa skončiť s tým čo robíte celý život zo dňa na deň. Momentálne som stále s mužstvom v realizačnom tíme. Snažím sa prispieť svojimi postrehmi k ďalším úspechom.

Okrem domácich zápasov, kde sa vám, Myjavčanom, dobre hralo a hráva? Ktoré mužstvá, fanúšikov a štadióny ste mali a máte radi?

Pre mňa to bolo vždy špecifické v Žiline, kde som hrával a študoval a samozrejme, v Trnave. Je to preto, lebo tu bolo prostredie vždy veľmi futbalové.

Ako ste sa zoznámili so svojou manželkou? Chodila vám fandiť priamo na tribúnu?

Asi pred dvanástimi rokmi sme sa stretli na diskotéke, kde nás zoznámil môj dobrý spoluhráč. A odvtedy sa už tešíme zo života spolu.

Ako žijete? Dom alebo byt? Aké jedlo máte radi, čo je špecialitkou vašej manželky? Udržiavate tradičné slovenské zvyky na veľkú noc alebo Vianoce? Chodíte radi nakupovať?

Práve máme hektické obdobie sťahovania z bytu do domu. Človek by neveril koľko vecí môže byť v byte :-). Ale veľmi sa z toho tešíme. Určite sú pre nás Vianoce tým najkrajším sviatkom a dvojnásobne odkedy máme náš malý poklad syna Lucaska. A jedlo, milujem jedlo a to aj tradičné slovenské a aj exotiku.

Horšie je to už po skončení aktívnej športovej kariéry s váhou, ale aspoň budú nové ciele do budúcna.

Pavol Kosík - Myjava - NAD-RESS

Súčasné moderné kamióny, ktoré má vaša firma NAD-RESS, sú pre vašich vodičov Pracoviskom, ale zároveň aj spálňou a obývačkou na cestách. Popíšte, prosím, ich výbavu. Čo si vaši vodiči zvyčajne nosia na cesty? Čo jedávajú?

Presne tak, momentálne je to už dobre vybavená spálňa s obývačkou v jednom. Samozrejme, veľmi priestorovo obmedzená. Jedlo je individuálne, ale veľmi by ste sa čudovali, aké špecialitky obedujú naši vodiči na cestách. Často im ich manželky nachystajú lepšie ako v reštaurácii.

Vašich vodičov učíte jazdiť vzorovo – podľa všeobecných a aj vašich interných firemných predpisov. Akým vodičom ste vy?

Toto nie je dobrá téma. Ale snažím sa z každej chyby a pokuty poučiť, aby sa už neopakovala.

Čím chce byť malý Lucasko? Kamionistom alebo futbalistom?

Lucasko chce byť zatiaľ určite futbalista.

Povedali o Pavlovi Kosíkovi:

[quote_box_center]Aký je riaditeľ?

S prirodzenou inteligenciou je človek na svojom mieste. Odborník vo svojej oblasti schopný robiť i pod tlakom, má otvorený vzťah k zamestnancom, stará sa o nich, riadi, vedie, motivuje, ale i kontroluje poctivo a hodnotí spravodlivo. Podieľa sa i na vytváraní firemnej kultúry…

[/quote_box_center]

[quote_box_center]Aký bol útočník?

A útočník – mám pocit, že miloval futbal a preto bol dobrý futbalista. Bol elegán pohybom, s inštinktom na góly a tešil sa z nich ako malé decko.

[/quote_box_center]