Mama bez hviezdnych manierov

Sopranistka Adriana Kučerová: Dostala som tú najkrajšiu rolu! Pre lásku k deťom vyštudovala učiteľstvo. Talent ju však zviedol na dráhu operného spevu a svet „najmenších pokladov“ spoznáva až teraz. Operná diva Adriana Kučerová (38)sa v máji stala maminkou a jej Jonáško či „Drobuľko“ je tou najkrajšou hudbou sveta.

foto: archív Kučerovcov

Najskôr učiteľstvo, potom štúdium operného spevu a pódiá. Od mája ste však už aj maminkou. Priniesol to život alebo rozhodnutie posunúť sa o „level“ ďalej?

Štúdiá som skončila ako dvadsaťdeväťročná. Keďže som si chcela trochu „pospievať“, rola mamičky si na mňa počkala. Bolo to však spontánne. Do môjho života vstúpil Matej a ja som zrazu chcela byť mamou.

[pull_quote_center]Vysnených osem detí už nestihne, pri jednom však myslí na všetko. „Je dobré mať poistku,“ hovorí milujúca mama Adriana[/pull_quote_center]

Ako vyzerá tehotenstvo a absencia spevu u opernej divy?

Ako úžasné obdobie. Prvý trimester som spievala v Orlandovi vo Francúzsku.  Absolvovala som tridsať letov. V piatom mesiaci som s Matejom precestovala Thajsko a začala cvičiť s osobnou trénerkou z MamaFit. V siedmom mesiaci sme to zavŕšili Andalúziou. Spievala som dva týždne pred termínom pôrodu a po ňom zas na konci júna. Po sekcii, s rezmi na brušných svaloch. Všetko však dopadlo dobre a spokojný bol aj Jonáško v náručí mojej maminky a so zásobami materského mlieka. To zbieram do mrazničky naďalej. Od polovice septembra skúšam „Nápoj lásky“ vo Viedenskej štátnej opere. A Jonáško tam bude so mnou, so svojím starostlivým ockom a blízkymi opatrovateľkami. Zatiaľ nás práca neobmedzuje. Ak, tak prvoradý bude Jonáško. A ja dúfam, že k nemu pribudnú súrodenci.

Jonáško-sa-narodil-koncom-mája-iba-deň-pred-narodeninami-svojho-ocka-Mateja-Drličku
foto: archív Kučerovcov

Nechali ste si pri pôrode odobrať pupočníkovú krv a placentu, prečo? Aké dôvody ste mali a ako ste sa o tejto možnosti dozvedeli?

Vedela som o tejto možnosti už štyri roky. Je skvelé mať v „talóne“ niečo výnimočné. Pred pár dňami mi prišiel z Cord Blood Center certifikát s parametrami odberov. Sú veľmi uspokojivé. A hoci si želám, aby žiadny problém nenastal, dosiahla som vďaka tejto „poistke“ vnútorný pokoj.

[dropcap type=”1″]F[/dropcap] archív Kučerovcov

[dropcap type=”1″]T[/dropcap] Katarína Kopcsányiová