Anika je vždy s jedným z nás #2

Helena Krajčiová je slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka. Absolvovala konzervatórium a aj herectvo na VŠMU, stala sa členkou Slovenského národného divadla, účinkovala na Novej scéne, je speváčkou vokálnej skupiny Fragile, hrá v divadle L+S, dabuje, účinkuje v seriáloch komediálnych, aj tých „na vážno“, i filmoch... Hneď za prvú filmovou úlohou, postavu Márie vo filme Pokoj v duši získala cenu Slnko v sieti. V roku 2004 dostala ocenenie Talent roka, 2010 - Slnko v sieti (najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe), v roku 2014 - OTO v kategórii herečka, s Fragile Krištáľové krídlo i OTO.

Helena Krajčiová s rodinou
Helena Krajčiová s rodinou

S Helenou Krajčiovou a jej partnerom Martinom Hasákom sa rozprávajú Petra a Mravec.

Ak máme správne informácie, nie ste manželia. Prečo?

Helenka – Nemám nič proti svadbám, ale toto je tiež veľmi príjemné: byť spolu, len preto, že chceme byť spolu.

Ako prežíva malá,  keď si „v akcii“, najmä ak treba byť dlhšie preč? Spomínaš si v práci na ňu často? 

Helenka – No jasné, to často. Ak si čo len  trošku voľna nechám v hlave pre seba, tak je tam, samozrejme, Anika. Ale ja som bola nanajvýš  na jednu noc preč a keď odchádzam do práce, je na to tak nejako príjemne privyknutá a väčšinou je to úplne v poriadku.

Martin – Práca, ktorú obaja robíme, je na jednej strane extrémna v tom, že niekedy pracujeme sedem dní v týždni, dvadsaťštyri hodín denne, ale na strane druhej, je tiež veľmi flexibilná, takže keď nemôže Helenka, tak som poruke ja a mám tie chvíle veľmi rád. A robím potom trebárs v noci. Ale len málo je Anika bez jedného z nás.

Anika je vždy s jedným z nás #1

Ako dlho ste sa poznali, kým ste sa stali partnermi?

Helenka – …??? Ty vieš, povedz!

Martin –  Rok, dva?

Si známa – seriály, divadlo, film,  Fragile…  Mala si niekoho v rodine, kto bol tiež verejne známy, keď si bola malá?  

Helenka – Nie. Nemala. A podľa mňa je to dobre. Lebo neviem, či sa na to dá pripraviť a dokonca ani neviem, či je to také šťastie, mať verejne známych rodičov….

Popularita je príjemná, ale majú ocenenia, ktoré si v poslednom čase ako herečka, aj ako členka vokálneho združenia Fragile užívaš, vplyv na tvoju prácu?  

Helenka – Asi nie. Lebo ja tie veci neviem robiť lepšie, alebo horšie, alebo inak, než ich robím. A cena je pochvala za to, čo robím, nie nejaká výzva robiť veci inak. Každé ocenenie je pre mňa milé prekvapenie, taký darček,  ktorý človek nečaká.

Ako to vníma Martin, kedy si bol na Helenku najviac hrdý? 

Martin – Ocenenia sú fajn a áno som na Helenkine hrdý, ale dôležitejšie sú iné veci. Tých momentov, keď som na moju pani hrdý je veľa, v bežnom živote, doma. Ale ten, ktorý vnímam najsilnejšie, je určite ten, keď sa nám narodila Anika.

Anika je vždy s jedným z nás #3