Vlastná fotokniha plná spomienok #1

Ak premýšľate nad tým, že z vášho nádherného potomka máte neúrekom fotografi í, ktoré by ste si chceli uchovať, určite vám príde na um kúpiť si fotoalbum, alebo rozmýšľate nad vytvorením vlastnej fotoknihy. Jej výroba môže byť veľmi jednoduchá vložením vybraných fotografi í, ale ak nechcete mať z fotoknihy len úschovňu, zanechajte v nej aj kúsok seba, svojej fantázie, kreativity a v budúcnosti sa poteší nielen váš potomok, ale celá rodina, aj vy.

fotokniha MAMAMA
fotokniha MAMAMA

Ako začať

Pri tvorbe fotoknihy je vhodné pracovať len s fotografiami, ktoré chcete mať skutočne vo svojej knihe. Vyberte z množstva fofotografií len tie, ktoré budete vkladať, vytrieďte iba vhodné zábery, uľahčí vám to spracovanie fotoknihy. Predtým je zároveň dobré fotografi e upraviť – orezať, prispôsobiť kontrast, jas, farebnosť fotografie, ak je to potrebné. V prípade, že chcete vložiť zábery, ktoré sa hodia na určitú tému, napr. Vianoce, Veľká noc, môžete si ich upraviť kolážou na rôznych internetových stránkach zadarmo, napr. pixiz.com, loonapix.com.

Nádych minulosti

Nový prírastok do rodiny je ďalším konárikom na strome vášho rodokmeňa. Vytvorte dieťatku strom života – voľne dostupné šablóny nájdete aj na internete, rozsiahly, napríklad na www.myheritage.com. Alebo nakreslite košatý strom a namiesto lístkov vložte fotografie najbližšej rodiny. Ak máte dostatok času a kreativity, poproste príbuzných pri oslave uvítania dieťatka do rodiny, aby namiesto lístkov na strome urobili odtlačok prstov a budete mať neopakovateľný a originálny strom života. Čiernobiele fotografie starých či prastarých rodičov môžu vytvoriť zaujímavý vstup do fotoknihy. I fotky rodičov, ich zoznámenie či svadba pripomenú, kde sa príbeh nového zrodu života začal. Skúste v krátkosti spomenúť, čo sa udialo vo svete v roku, kedy sa bábätko narodilo, čo sa stalo na Slovensku a neopakovateľné bude, ak napíšete zopár slov o tom, čo sa udialo vo vašej rodine – možno starí rodičia oslávili okrúhle narodeniny, boli ste prvýkrát spoločne ako manželia na dovolenke, súrodencovi vypadol prvý zúbok…

Tešíme sa na bábätko

Ak ste si robili počas tehotenstva denník, zapisovali si, čo ste počas tehotenstva s bábätkom zažili, alebo máte fotografi u z ultrazvuku, práve na to je v knihe priestor. Krásnou pamiatkou sú aj spoločné fotografie tehuľky s ockom, súrodencami.

Prečítajte si tiež:

Vlastná fotokniha plná spomienok #2