Trojdňová oslava výnimočných chutí – Gurmán fest Bratislava 2017

Už tretí júnový víkend nás čaká najstarší a najväčší gastronomický festival v Bratislave – Gurmán fest Bratislava 2017. Tradične sa môžu všetci labužníci tešiť na kvalitné reštaurácie, predajcov delikates, vinárov či farmárov. Festival však tento rok okrem posunu dátumu prichádza aj s ďalšími novinkami, ktoré návštevníkov určite potešia.

Bližšie k ľudom

To čo návštevníkov Gurmán festu počas už deviateho ročníka určite poteší, je zmena miesta konania festivalu. Z udomácneného priestoru v parkových priestoroch dostihovej dráhy v Petržalke sa festival presúva bližšie k centru mesta – do Sadu Janka Kráľa. Obľúbené miesto na oddych nie len pre Petržalčanov, ale pre všetkých Bratislavčanov ponúkne svoje priestory pre festival premiérovo. Sad svojou polohou medzi nákupným centrom, nábrežím a dvoma mostmi vedúcimi zo Starého mesta zabezpečuje dobrý prístup pre všetkých, ktorí sa rozhodnú prísť nie len na autách, ale budú chcieť navštíviť festival aj peši alebo na bicykli.

Nový spôsob platby

Gurmáni tento rok zažijú aj nový spôsob platby za delikatesy Gurmán festu. Klasické Gurmán šeky nahradí nový platobný systém bližší 21. storočiu. Návštevníci budú platiť pomocou platobnej Gurmán karty. Na tú si budú môcť nabiť ľubovoľný objem eur a ňou platiť v stánkoch reštaurácií a u predajcov počas Gurmán festu.

Majstri svojho umenia

Každoročne sa môžu návštevníci tešiť na kvalitné reštaurácie, medzi ktorými nesmú chýbať ani reštaurácie ocenené Zlatými vidličkami podľa gastrosprievodcu Gurmán na Slovensku. Medzi nimi napríklad aj FOU ZOO – najlepšia reštaurácia podľa tohto bedekra, ktorá ako jediná na Slovensku je držiteľom až troch Zlatých vidličiek, čo je maximum, ktorý môže reštaurácia dosiahnuť. Jej šéfkuchár Michal Konrád bol tak isto ocenený titulom Kuchár roka. Zúčastní sa tiež Villa Rosa – tematická reštaurácia roka 2016 s 1 Zlatou vidličkou s jej známym šéfkuchárom Imre BIndicsom. Príležitosť predviesť sa si nenechajú ujsť ani reštaurácie, ktorým sa podarilo zaujať so svojimi skvelými menu počas Zimného festivalu jedla a to konkrétne reštaurácie CUBES Hotela Aston , DIVA Trenčín či Savoy Hotela Carlton. To najchutnejšie zo svojej kuchyne ponúknu aj nováčikovia festivalu, reštaurácie Flamender a Simply Fresh, ktoré ponúkajú kvalitné jedlá pripravené zo surovín prevažne od lokálnych dodávateľov. Ako každý rok aj tento nájdeme na Gurmán feste aj vinárov , farmárov či producentov zdravých a moderných potravín. O bohatý program pre návštevníkov sa postarajú 3 pódia s množstvom workšopov, kvízov, akcií pre deti a aj večerné hudobné vystúpenia. To je len zopár skvelých tipov na čo sa môžu gurmáni tešiť tento rok. Okrem reštaurácií , vinárov či farmárov sa môžu fanúšikovia varenia a dobrého jedla tešiť aj na kuchárske hviezdy Slovenska ako sú : Marián Filo, Igor Čehy, Braňo Križan a Martin Korbelič, či majster sveta miešaných nápojov Peter Pravotiak.