Čo pozerať s deťmi? #3

Kubo a jeho kúzelný meč

Krásna fantasy rozprávka dabovaná prvotriednymi hollywoodskymi hercami. Kubo musí bojovať proti zlu, pred ktorým ho varovala jeho matka, proti zlu a čarám jeho vlastnej rodiny, ktorá zabila jeho otca- samuraja. Na výprave po stratenej zbroji jeho otca samuraja mu pomáha Opica, ktorá kedysi bola jeho amuletom (jeho matka jej však posledným kúzlom dala život, aby ho sprevádzala) a záhadný Chrobák, ktorý tvrdí, že bol bojovníkom Kubovho otca. Avšak obaja v sebe skrývajú omnoho viac… Rozprávka má krásny príbeh, prepracované animácie a aj keď v sebe skrýva mierne klišé výpravu a boje so zlom počas nej, ako celok je to to pravé na pozeranie s vašimi najmenšími aj väčšími.

Hľadá sa Dory

Dlho očakávané pokračovanie filmu Hľadá sa Nemo, ktoré nikoho nesklamalo. Príbeh sa tento raz orientuje na zábudlivú rybičku Dory, ktorá sa snaží spomenúť si na svoje detstvo a na to, kým vlastne je. V príbehu nechýbajú ani samotný Nemo a jeho ustráchaný otec Marlin. Popritom sa stretávame s novými postavami, ktoré Marlinovi a Nemovi pomáhajú s hľadaním Dory a v slovenskom dabingu sa nám dokonca prihovára aj hlas Zuzany Kronerovej v morskom parku. Film jednoznačne stojí za pozretie ak ste videli prvú časť a ak nie, pokojne si ho bežte pozrieť, zamiluje si ho celá rodina.

V hlave

Čo ak máme všetci v hlave riadiace stredisko, ktoré kontroluje 5 emócii: Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Nechuť? Riley má 12 rokov  a musí sa vyrovnávať s tým, že opustila kvôli otcovej novej práci domov, kamarátov, školu a všetky svoje milované záľuby – vrátane hokeja, ktorý tak milovala na Minnesote. Radosť sa síce snaží udržiavať Riley čo najpozitívnejšiu, ale niekedy veci jednoducho nefungujú tak, akoby mali. V hlave je krásna a originálna Pixarovka, ktorú si zamilujú ako deti, tak aj dospeláci, ktorým nebudú vadiť ani neustále reprízy filmu. Zasmejete sa, zabavíte sa, vyvolá vo vás emócie… má proste všetko, čo má dobrý rodinný film mať!