Tipy od vás na detské knihy

Sme veľmi radi, že čítanie deťom pred spaním ešte „nevymrelo“ a stále sa nájdu jeho priaznivci z radov rodičov aj ich detí. Tu je pár overených inšpirácií od vás – rodičov.

Jozef: Môjho syna zaujala kniha Jakub a čarovná kolobežka. Čítame ju na pokračovanie pred spaním a veru, ani ja sa nemôžem dočkať večera o pol 8, kedy začneme čítať, ako budú dobrodružstvá pokračovať.

Luli: Teraz nás najnovšie zaujala Dorka Magorka, deti sa na nej veľmi nasmejú.

Zuzana: Čítame s deťmi pred spaním Slávnu päťku od Enid Blyton, knihy môjho detstva. Sú úžasné, deti sa nevedia dočkať večera.

Alexandra: Opice z našej police. Vraciame sa k nej pri všetkých troch našich deťoch. Prirodzene detská a vtipná.

Kajula: S deťmi sme dočítali klasiku Opice z našej police a všetci sme si ju úžasne užívali! Tá kniha nestarne, bavila ma rovnako pred mnohými rokmi, keď som bola dieťa ako teraz, keď som mama detí.

Radka: My sme teraz dočítali Ancijáša od Branislava Jobusa. Všetky tri časti, sú super.

Branislav: Gerda, deti majú rady morské zvieratá, je krásne spracovaná.

Marika: Gerda, príbeh veľryby. Veľmi pútavo napísané a dokonca krásne ilustrované.

Ivana: My sme siahli po Gerde veľrybe a musím povedať, že aj keď je dosť krátka, ale o to poučnejšia, dcére sa náramne páči a už sa teší, kedy si ju sama prečíta.

Marsella: Kniha Gerda, má nádherné ilustrácie a krásny dej.

Majka: Práve večer čítame o Kohútikovi a sliepočke, knižka, ktorá mi pripomína moje detstvo a moje deti ju tiež majú rady. Prvú časť už máme za sebou a tretiu pred sebou.

Ivana: Zatúlané papučky, moji chlapci ju zbožňujú. Malý macík všade hľadá papučky, ktoré mu nakoniec dáva mamka, ktorá vie všetko, ako u nás.

Martina: Najviac sa nám zatiaľ páčila kniha o Gruľkovi Hrozienkovi. Veľmi pekne písané a poučné príbehy.

Alena: Momentálne čítame Lebo musím! od G. Futovej a nášmu prvákovi sa to veľmi páči.

Vladimíra: Moju dcéru zaujala kniha od Carol Lawson: Čarovné príbehy dvoch medvedíkov. Túto knihu sme prečítali už niekoľkokrát a stále sa k nej vraciame. Sú v nej tri krásne príbehy rodiny Macíkovcov, dvojčiat Maťka a Majky, kniha je pekne ilustrovaná.

Lenka: U nás sa číta aktuálne Povesti o hradoch a zámkoch. Veľký úspech a poznanie slovenských povestí. Dva diely. Ako pre prváčku, tak pre štvrtáčku. Druhá rozčítaná kniha je Krajina príbehov, 4 časti, odporúčame.

Aďka: Teraz čítame Bambuľkine dobrodružstvá z knižnice. Je to zaujímavé a zároveň aj poučné čítanie pre deti.

Barbora: Andrea Gregušová – Operácia orech a iné dedkoviny, pre škôlkárov, Hana Lasicová – Pupo a fazuľka. Obe veľmi vtipné, prečítané niekoľkokrát.

Vladimíra: U nás sa číta teraz Krista Bendová – Bola raz jedna trieda. Ica Parádnica je naša Ninka.

Kika: Fičíme na Pippi. To je veľká srdcovka.

Eva: Môj prváčik sa zamiloval do Drobcov, od marca sme ich prečítali asi päťkrát.

Radoslava: U nás momentálne Ezopove bájky a Kniha džungle (to je moja naj knižka z detstva, ako dieťa som ju vedela naspamäť).

Helena: Ja s mojimi deťmi veľmi veľa čítam, máme doma veľa knižiek, ale pravidelne chodíme aj do knižnice. Čítam im v priemere 3 hodiny denne, takže za posledné roky som prečítala neskutočne veľa detských knižiek. Cez leto som mojej teraz už prváčke čítala sériu knižiek Detektívi v čase. Veľmi sa mi páčila, jednotlivý diel krásne opisuje určitú historickú udalosť. Dcéra sa priam zaľúbila do starovekého Ríma.

Inka: S našou prváčkou Valentínkou práve čítame starú dobrú klasiku Bola raz jedna trieda, Danka a Janka a Opice z našej police. Tieto knižky sme milovali my a majú čo povedať aj dnešným deťom, pretože huncútstva vymýšľajú všetky deti.

Katka: Strapko a jeho priatelia, lebo je svojim spôsobom interaktívna s otázkami pre deti.

Autor: Nikela