Na Sziget treba ísť – či na jeden deň, víkend alebo 7 dní

Od 9. augusta sa na sedem dní ostrov v centre Budapešti zmení na Ostrov slobody so svetovou hudbou, kvalitnými koncertami, umením, zábavou! Sziget festival už po 25.krát otvorí svoje brány pre fanúšikov z celého sveta!

Do programu Dan Panaitescu main stage čerstvo pribudlo britské duo Hurts. Dvojica medzinárodne debutovala v roku 2010 s albumom Happiness, ktorý im spolu s albumom Exile priniesol celosvetový úspech v predaji aj u fanúšikov. Na ich hity Wonderful Life či Better Than Love sa fanúšikovia môžu tešiť v nedeľu 13. augusta.

Najväčšími hudobnými lákadlami sú tento rok ako Pink, Macklemore & Ryan Lewis, Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers a stovky ďalších. Sziget ponúka nielen hudbu, ale aj vystúpenia svetových akrobatických cirkusov, tanečné predstavenia, pouličné divadlo, diskusie, ale aj umeleckú zónu s rôznymi workshopmi. Pre športuchtivých fanúšikov je pripravená športová zóna, tí, ktorí majú radšej pasívny oddych si budú môcť oddýchnuť na Sziget pláži. Máte pocit, že sme toho vymenovali viac než dosť? Verte však, že toto všetko je len zlomok atrakcií a programu, ktoré môžete počas festivalu navštíviť či vyskúšať!

Program hlavného pódia Sziget festivalu:

  1. august, streda: Pink, Billy Talent, Dubioza Kolektiv
  2. august, štvrtok: Jamie Cullum, Tom Odell, Biffy Clyro, Wiz Khalifa
  3. august, piatok: Mando Diao, Rudimental live, PJ Harvey, Kasabian
  4. august, sobota: Ria Ora, Clean Bandit, Macklemore & Ryan Lewis
  5. august, nedeľa: Metronomy, White Lies, The Chainsmokers + HURTS
  6. august, pondelok: George Ezra, Glass Animals, Two Door Cinema Club, Major Lazer
  7. august, utorok: The Kills, Birdy, Alt-J, Dimitri Vegas & Like Mike

 

Okrem hlavného patrí medzi najnavštevovanejší stage A 38 stan, kde vystúpia napríklad Bad Religion, Interpol, GusGus, Breaking Benjamin, Kensington.

Steve Aoki je v programe nedeľného dňa v Telekom Electronic Beats Arena, určite odporúčame navštíviť aj najfotogenetickejší stage Colosseum s elektronickou hudbou.

World music stage prinesie koncerty aj Goran Bregovic Wedding and Funeral Band, Leningrad, La Caravane Passe.

Na festivale sa predstavia aj mladé európske kapely na Europe Stage – tu bude koncertovať aj slovenské duo Kinsfolk (12. august o 16:30) a Žilinčania Dave Brannigen (14. august o 14:00).

Budapešť je blízko Slovenska a aj napriek tomu, že festival je sedemdňovým podujatím, plne odporúčame aj jednodňový či víkendový festivalový výlet. Tohtoročnou novinkou sú víkendové vstupenky, ktoré zaručia tri dni skvelých koncertov a zábavy a ešte ušetríte 25 eur, keď už Sziget oslavuje tie 25. narodeniny.

Program Szigetu si môžete preštudovať na slovenskom webe festivalu www.szigetfestival.sk.

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti od 9. do 16. augusta. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmych festivalových dní.