Marko je stredom nášho vesmíru

Motocyklový pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík zo Žarnovice je v tejto športovej disciplíne majstrom Európy. V Čechách získal všetky existujúce tituly, jazdí najvyššie ligy akými sú švédska či poľská. Je v prvej desiatke najlepších pretekárov na svete a na dobrej ceste stať sa majstrom sveta. No okrem rozprávkových športových úspechov mu vstúpila do života aj láska a krásne rodičovské starosti.

martin vaculík rodina
martin vaculík rodina

To, ako našiel svoju ženu a získal si jej priazeň pripomína romantický film. Počas športovej sezóny, čo je od marca do októbra, trávieva Martin väčšinu svojho času na pretekoch, rozcestovaný po svete. Vtedy bol ale práve niekoľko dní u rodičov na Slovensku. „Sedeli sme v obývačke, robil som čosi na počítači a moja mama sledovala svoj obľúbený televízny seriál. Televíziu obyčajne vnímam len ako kulisu, ale zrazu ma tam zaujala jedna herečka. Niečo z nej vyžarovalo… bola mi sympatická… páčila sa mi…vygúglil som si ju!“ smeje sa Martin. Na internete v obsadení Búrlivého vína odhalil jej identitu: Kristína Turjanová, herečka z Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Prvá prišla kytica

Potom si občas písali na sociálnej sieti, ale neprejavovala záujem. Napísala mu vraj, že sa s cudzími ľuďmi nestretáva. „Som človek, ktorý verí na to, že si do života môže pritiahnuť, čo potrebuje. Vždy mi tak veci vychádzali, preto som sa nevzdal,“ hovorí Martin. Chcel stretnúť Kristínku naživo, ale netušil, že zohnať vstupenky do vychyteného nitrianskeho divadla nie je také jednoduché. Prvé osobné stretnutie sa preto nekonalo, no poslal Kristínke aspoň obrovskú kyticu.

vaculik-velky

„Kuriér ma s ňou po skončení predstavenia čakal pri maskérni, už to ma vyviedlo z rovnováhy. Navyše to bolo predpoludním, nie po večernej premiére, takže kvetinový dar bol pre mňa obrovským prekvapením, kolegyne skoro odpadli,“ dopĺňa Kristína. Prvýkrát teda videl Martin Kristínku až neskôr, v predstavení Potkany. „Po ňom sme sa konečne stretli a bolo to normálne kamarátske stretnutie. Lenže potom sme sa stretli druhýkrát, tretíkrát, štvrtý…“

[dropcap type=”1″]T[/dropcap] Oľga Belešová

[dropcap type=”1″]F[/dropcap] Milan Illík a Laura Wittek