Kedy tam už budeme?

Deťmi obľúbená, rodičmi nenávidená. Veta, ktorú podľa skúsených matiek – výletníčok môžete počas jednej cesty do Chorvátska doslovne počuť aj 200-krát. Keďže čas dovoleniek sa opäť blíži, pripravili sme pre vás výber tých najznámejších aj menej známych hier, ktorými si skrátite dlhé cestovanie autom.

Moderná doba síce priniesla so sebou množstvo vychytávok, ako napríklad pozeranie rozprávky z tabletu, ale aj to dokáže na dlhšej ceste za odpočinkom rýchlo omrzieť. Rovnako ako počúvanie pesničiek, hranie PSPčka či bezcieľne pozeranie z okna. Keď stúpajú teploty a nadšenie detí z dovolenky sa dostáva na bod mrazu,, je načase začať sa hrať klasické hry do auta. Hra o to, kto vydrží dlhšie mlčať, je možno obľúbenou cestovnou aktivitou vášho otca ale vám neprejde. Máme iné. Niektoré z našich hier sú obmedzené len na hráčov na zadných sedadlách, do iných sa môže zapojiť aj predné osadenstvo a šofér.

shutterstock_203296888

Cestovateľská abeceda

Ako správni výletnici sa aj vaše deti musia vedieť poriadne pripraviť na dlhšiu cestu. Hra sa začína tak, že prvý povie slovo začínajúce na písmeno A, ktoré súvisí s cestovaním: „Idem na cestu do (vlož ľubovoľnú destináciu) a balím si autobaterku.“ Druhý to zopakuje a pridá slovo začínajúce na B. Tretí zopakuje prvé dve slová a pridá tretie začínajúce na C. „idem na cestu do Zadaru a balím si autobaterku, batožinu, cukríky,…“ Z hry vypadáva tenm kto niektoré slová vynechá. Pri menších detičkách možno opakovanie predchádzajúcich slov vynechať. Túto hru sa dá hrať aj s krajinami, hudobnými nástrojmi, tovarom v obchode, ovocím či ľudským telom.

Slová končiace a začínajúce na rovnaké písmeno

Ďalšia obľúbená slovná hra. Princíp je jednoduchý: prvý povie ľubovoľné slovo. Druhý musí vymyslieť také slovo, ktoré sa začína na posledné písmeno predchádzajúceho slova. Môže sa stanoviť časový limit, dokedy he potrebné slovo vymyslieť. Sťaženou verziou tejto hry je vymýšľanie slov, ktoré sa začínajú aj končia na rovnaké písmenko, či používanie len konkrétnych slovných druhov.

Ďalšie hry Vám prinesieme v pokračovaní článku, už čoskoro! 🙂

[dropcap type=”1″]T[/dropcap] Linda Vodislavská

Prečítajte si tiež: Kedy tam už budeme? #2

Prečítajte si tiež: Kedy tam už budeme? #3