Hlavou a dušou v oblakoch

Byť mamičkou je najkrajšie, ale aj najťažšie povolanie. Aj preto nezaškodí občas si vyvetrať hlavu. A keď vyvetrať, tak poriadne. Vďaka adrenalínovým športom môžete nechať svoju dušu kričať radosťou a voľnosťou v oblakoch, stačí si vybrať z niekoľkých možností. Od romantických letov v balónoch až po zoskoky s padákom.

Len 27 kilometrov od Bratislavy leží letisko Dubová pri Modre, kde sa môžete vyšantiť úplne do sýtosti. Sama, ale aj s celou rodinkou. „Zažili sme už aj celú kolónu kočíkov pri ploche, nie je to teda len o jednotlivcoch, ale môže to byť aj milá spoločenská udalosť pre rodinu a priateľov,“ hovorí manažérka kvality Silvia Veselská, ktorá sa venuje podnikaniu v tejto oblasti už šesť rokov. Teda presne toľko, koľko sa pozná so svojim manželom Silviom Veselským. „Silvio to robí už vyše 30 rokov, no a ja som ho spoznala pri lete balónom. Odvtedy sme spolu a ja som vhupla do týchto adrenalínových športov rovnými nohami. Aj keď neskáčem, nelietam, ale venujem sa všetkému okolo. Dozorovanie celej činnosti je časovo veľmi náročné a tak to musím brať z profesionálneho hľadiska.“

Lety balónom

Najžiadanejšou formou relaxu v oblakoch je jednoznačne let balónom. Adrenalínu spotrebujete menej, ale ten pocit voľnosti je na nezaplatenie. Práve lety balónom uprednostňujú ženy: „Sú to zväčša romantickejšie duše, citovo založené. Preto ich ťahá viac takáto romantika. Tu teda jednoznačne dominujú ženy, ale mužov pomaly dobiehajú aj pri zoskokoch s padákom,“ naznačuje trend Veselská. A že je to naozaj romantika, akú nevymyslí ani Daniel Steelová sa niekoľkokrát presvedčili aj sami. Silvio Veselský je inštruktor parašutizmu a tiež pilot balóna a spomína si na jeden veľmi dojímavý moment: „Jedna 50-ročná pani prišla do firmy, že rodičia majú 80 rokov a chce im zaplatiť romantický let balónom. Dohodli sme sa, doviedli ich k nám, no vôbec nevedeli, čo sa bude diať. Prišla celá rodina, vnuci aj pravnuci. Keď sme začali vyťahovať balón, spozorneli. Do jedného kúta koša sa postavil on a do druhého ona. Po polhodine letu sa otočila žena k mužovi a povedala mu, že s ním mala úžasný život a že ho veľmi miluje. Tiekli mi slzy prúdom, bolo to úžasné. Pristáli sme, povedali sme si to a všetci sme svorne plakali,“ dodáva Silvio. Lety balónom si môžu záujemcovia objednať z celého Slovenska, stačí naložiť balón do dodávky a ide sa. Zoskoky s padákom a vyhliadkové lety sú sústredené do okolia spomínaného letiska Dubová.

Foto: adrenalinovenebo.sk
Foto: adrenalinovenebo.sk

 

Zoskoky s padákom a vyhliadkové lety

Nestačil vám balón, jemný vánok vo vlasoch vás neuspokojil a nevyvetral vám hlavu, tak ako by ste chceli? Tak potom voľný pád vám určite pocit totálneho resetu prinesie. „Sú dve možnosti. Buď skáčete v tandeme s inštruktorom, alebo môžete skákať aj sólo. Musíte však absolvovať 6-hodinový kurz, inak nemôžete skákať,“ upozorňuje Silvia Veselská. Kurzy prebiehajú s inštruktormi v skupinách a uvoľnenej atmosfére, takže vám ubehne ani nebudete vedieť ako. Vznikajú tu nové priateľstvá a väzby a tiež vzájomná podpora: „Tak predsa je to o veľkom osobnom odhodlaní, len tak vyskočiť z lietadla. Mnohí prekonávajú sami seba. Napĺňajú si životný sen. Možno už neprídu znova, pretože si zaškrtli ďalšiu kolónku, čo chceli zažiť, ale vždy odchádzajú plný dojmov, endorfínov a s úsmevmi na tvári. A to je to, čo napĺňa aj mňa. Dávame ľuďom radosť zo života a to v súčasnom uponáhľanom svete dosiahnete niekedy veľmi ťažko,“ zamýšľa sa na záver Veselská.

[dropcap type=“1″]T[/dropcap]Matúš Mažec