Ako sa popasovať s chorobami, ktoré číhajú na naše deti v škole

Školský rok je už v plnom prúde a spolu s klesajúcimi teplotami, sychravými dňami a pobytom v kolektíve na naše deti číha stále viac nástrah. Nejde ani o to, ako to zvládajú vedomostne, či psychicky s učiteľmi a spolužiakmi. Najväčšie obavy zvyčajne máme z toho, ako zvládnu choroby, ako zareaguje imunitný systém na prechod do nového prostredia a na sychravé jesenné dni. Najhoršie na tom budú zrejme škôlkari a ich rodičia, ktorí potrebujú pracovať. Veľmi veľa rodičov pozná scenár: týždeň škôlka alebo škola, dva až tri týždne doma s chorobou, teplotou, kašľom, sopľami. A to už nehovorím o tom, keď je dieťa nebodaj alergik. Chodíme od jedného lekára k druhému a nevieme ako z toho von. Aj ja som si to prežila, preto viem, o čom píšem.

Ako z toho kola von? V prvom rade si musíme uvedomiť, že za svoje zdravie si zodpovednosť nesieme sami a za zdravie svojich detí by mali niesť zodpovednosť ich rodičia. Nebudem rozvádzať, ako predchádzať chorobám, lebo o tom existuje veľa článkov a každému je jasné, že prevencia je stokrát lepšia, ako boj s chorobami. Ale čo robiť, ak už tá choroba príde?

V prvom rade sa netreba plašiť a nechať človiečika, nech sa aj sám zvládne teploty a soplíky. Každý organizmus má veľkú regeneračnú schopnosť. Je potrebné poobzerať sa po receptoch starých mám a hľadať alternatívy.

Ja som pred rokmi zvolila homeopatiu a nedám na ňu dopustiť. Moja dcéra sa do roka dostala z alergie a päť rokov neužívala antibiotiká. Nehovorím, že v priebehu tých päť rokov nebola chorá, ale choroby jej prešli veľmi rýchlo. Niekedy to trvalo dva-tri týždne, teraz to trvá tri dni, maximálne týždeň, a čo je dôležité, choroby sa nevracajú.

shutterstock_115608190

Klasické, alopatické lieky jej chorobu potlačili a o pár týždňov tu bola späť. Doma už nemáme ani paralen. Predtým bola moja lekárnička plná drahších liekov s vedľajšími účinkami.  Pri zvolení správneho homeopatického lieku, choroba odíde veľmi rýchlo. Môžete síce hľadať sami správne homeopatické lieky cez internet alebo v rôznych knihách, ale najjednoduchšia a najúčinnejšia cesta je poradiť sa s odborníkom, skúseným homeopatom. Aby homeopatický liek fungoval, musí sa podať ten, ktorý pacient potrebuje. My všetci vieme, že na pokazený žalúdok dáme čierne uhlie a zlomenú nohu fixujeme sádrovou dlahou. Keby sme to urobili opačne, tak ani čierne uhlie, ani sádra by nám nepomohli. O tom sú homeopatické lieky. Účinkujú len vtedy, ak sa dajú presne, podľa podobnosti medzi obrazom pacienta a obrazom lieku.

Prajem Vám všetkým, rodičom a deťom, aby jeseň a zimu zvládli v zdraví.

[dropcap type=“1″]T[/dropcap] Adriana Karšková