Festivalujte s MAMAMA – Gurmán Fest Bratislava

Cez víkend 10.-12. júna nevarte! Gurmán Fest Bratislava vrcholí s prípravami a prestiera už po ôsmy raz v parkovej časti dostihového závodiska v Petržalke. Sviatok kvalitnej kuchyne pod odborným dohľadom gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku tento rok ponúka jedlá z 21 reštaurácií a navarí vám 59 šéfkuchárov zo 7 krajín. Gurmán Fest Bratislava je pre všetkých, ktorí majú radi pôžitok z jedla, nápojov, dbajú na kvalitné suroviny, chcú sa o gurmánstve viac dozvedieť.

Na hlavnom pódiu Gurmán Festu počas troch dní predvedú svoje umenie priamo pred divákmi televízni kuchári Braňo Križan, Imre Bindics a Marcel Ihnačák. Predstavia sa aj najlepší, Zlatými vidličkami ocenení kuchári Igor Čehy, Tomáš Zapletal. Michal Škorec, Zolo Baláž, Peter, Jurčo, Marián Filo a Michal Konrád. Dozviete sa od nich nové trendy vo varení, ako používať a kombinovať rôzne chute a koreniny z celého sveta. K najlepším sa môžu prísť návštevníci festivalu učiť variť. Electrolux Škola varenia ponúka v piatok kuchárske majstrovstvo Tomáš Zapletala, v sobotu Igora Čehyho a v nedeľu Zola Baláža.

Stan Dobrého jedla okrem autogramiád televíznych hviezd ako Braňa Križana či Marcela Ihnačáka ponúka ešte odfotenie sa na titulke Dobrého jedla v postave Prvý slovenský michelinovský kuchár.

 

710_gurmanfest-20150621

 

Vegáni návštevníkom festivalu prídu potvrdiť, že aj vegánstva strava môže byť nielen zdravá, ale aj chutná. Návštevníci zistia, či a aké sušené ovocie patrí do zdravej výživy. V sobotu sa dozvedia  aké prínosy pre zdravie má mak, ako variť paleo, a ako si foodstylingovať jedlo. V nedeľu patrí stan prednáškam, ako si správne naklíčkovať, využitiu esenciálnych olejov v kuchyni a aj zdravým výhodám krehkých chlebíčkom.

Aj z detí sa na gurmán feste stanú kuchári. Prípravu zdravých raňajok sa deti naučia v Detskom cereálnom stane Bonavita. V Tvorivom gurmánikovi u Analfabetky negramotnej si budú môcť deti oddýchnúť po chutnom jedle pri dobrých knihách a stretnúť sa s významnými autormi detských knižiek. S deťmi sa príde dohodnúť a otvoriť Gurmánikovo spisovateľ Daniel Hevier. Deti čakajú vymaľovánky, maľovanie na tvár, jazda na poníkoch a v Gurmánikove budú zbierať pečiatky za pravé gurmánske  súťaže.

 

Gurmán Fest Bratislava stavil aj tento rok na stabilný a osvedčený program, ale pridal aj niekoľko chutných noviniek. Viac nájdete na www.gurmanfestbratislava.sk, alebo na www.facebook.com/GurmanFestBratislava. Program festivalu je skutočne bohatý a doplnený o množstvo súťaží jednak o vecné, ako aj o zážitkové ceny. Festival je otvorený v piatok od 14.00 – 22.00h, v sobotu od 12.00 do 22.00h a v nedeľu od 11.00 do 20.00h.

 

Nevarte, užite si svoj gurmánsky víkend na Gurmán feste!

Prestreli sme pre vás.

Súťaž:

Napíšte nám na e-mail: redakcia@mamama.sk koľký ročník Gurmán festivalu Bratislava sa koná a vyžrebujeme jednu z vás, ktorá bude mať možnosť variť priamo na pódiu s vybraným šéfkuchárom. Do predmetu dajte heslo gurman.