Vlastná fotokniha plná spomienok #3

Ak premýšľate nad tým, že z vášho nádherného potomka máte neúrekom fotografi í, ktoré by ste si chceli uchovať, určite vám príde na um kúpiť si fotoalbum, alebo rozmýšľate nad vytvorením vlastnej fotoknihy. Jej výroba môže byť veľmi jednoduchá vložením vybraných fotografi í, ale ak nechcete mať z fotoknihy len úschovňu, zanechajte v nej aj kúsok seba, svojej fantázie, kreativity a v budúcnosti sa poteší nielen váš potomok, ale celá rodina, aj vy.

fotokniha MAMAMA
fotokniha MAMAMA

Prvá, prvé, prvý…

Všetko, čo vaše dieťatko zažije, urobí, alebo spozná ako prvé je zaiste kúzelné. Pamätáte sa, kedy mu vyšiel prvý zúbok, kedy sa prvýkrát posadilo, lozilo po štyroch, kedy ochutnalo prvú nemliečnu stravu, prvú noc bez prebudenia…, všetko, čo vám utkvelo v pamäti sa po čase bude zdať ako čarovná spomienka. Prvý zúbok, prvé príkrmy, prvé krôčiky, slovo i prvý pohľad na vianočný stromček či silvestrovský ohňostroj… Zachytenie týchto momentov je pre vás výnimočné a zaiste ostane aj vo vašich spomienkach uchovaných vo fotoknihe.

HURÁ, už mám jeden rok!

Prvý rok ubehol ako voda a vy ste zachytili narodeninovú oslavu vášho drobčeka. Ak dostalo dieťatko od príbuzných krásne priania do života, nezabudnite mu ich vložiť ako obrázok alebo text do knihy, aby sa takto uchovali.

Dobré rady na záver

Veľmi efektné je vkladanie detailov fotografií vášho dieťatka – fotografi e s detailom rúčky, nôžky… Ak si uchovávate pramienok vláskov, nachystajte si peknú obálku, ktorú prilepíte do fotoknihy, tam bude jej miesto. Nezabudnuteľnou spomienkou budú aj odtlačky rúčky či nožičky drobčeka na poslednej strane fotoknihy. Urobte si obsah knihy, ale namiesto formálneho obsahu vložte čísla strán a k ním fotografi e, na ktorých bude mať váš potomok mesiac, dva, na ktorom budú Vianoce, oslava prvého roka… Možno ste práve zahltení množstvom nápadov, ktoré všetky nevyužijete, možno vás však niektoré oslovili, ale ešte jedna dobrá rada na záver – dajte svojim fotografiám priestor nielen na dátových nosičoch, aby sa vám nezapotrošili alebo nevymazali.

Prečítajte si tiež:

Vlastná fotokniha plná spomienok #1