Päť tipov na veľkonočné tvorenie s deťmi

Kreatívne tvorenie je príležitosť stráviť viac plnohodnotného času s deťmi. A obdobie pred Veľkou nocou je na to ideálna príležitosť. Máte tému, už len na to naladiť deti a môžete začať. Rôznych návodov a postupov nájdete na webe veľa. Aj my sme prebehli pár stránok a pripravili pre vás tipy z viacerých oblastí.

 1. Vlastnoručne vyrobené pohľadnice

V dnešnej dobe už nie je až tak bežné posielať pohľadnice. Stále to však má svoje čaro. A pohľadnica vyrobená doma o to viac poteší starých rodičov, či iných príbuzných. Nižšie nájdete inšpirácie na jednoduché pohľadnice, ktoré hravo zvládnu aj menšie deti. Vy im pri tom môžete asistovať a keďže si tým zamestnáte ruky, ústa budú mať príležitosť na rozhovory, pesničky, básničky. Teda čokoľvek, čo vás bude spoločne baviť a spríjemní vám čas pri tvorbe.

2. Veľkonočné fotenie

Fotky je možné využiť nielen do albumu, ale napríklad aj na pohľadnice. Na veľkonočné pohľadnice sa hodia napr. fotky detí pri snežienkach, zlatom daždi, alebo navštívte farmu, salaš a foťte svoje ratolesti s ovečkami, či zajačikmi. Ďalšou alternatívou je využiť veľkonočnú výzdobu v niektorom nákupnom centre a fotky zhotoviť pri ich dekoráciách. Vhodné je aj oblečenie a doplnky s veľkonočnou tematikou – či už kúpené alebo zhotovené doma.

Možné je poslať papierové, alebo elektronické pohľadnice. Ak sa rozhodnete pre tie papierové, fotky nahráte do ponúkaných šablón, objednáte, vyzdvihnete a zašlete. Nájdete aj produkty, ktoré navyše umožňujú vypísať text, adresu, objednať to priamo z mobilu. Pohľadnicu vytlačia a zašlú za vás. Dokonca aj známka môže byť z vašej fotky.

 3. Veľkonočné vajíčka

Vajíčka je možné ozdobiť tradične aj netradične, nápadom sa medze nekladú. Dôležité je k akej technike deti majú bližšie, čo ich viac zaujme. Použiť sa dajú aj fixy, voskovky, rastlinky, ryža, zelenina, dokonca aj šumienka.

4. Veľkonočné recepty

K Veľkej noci patria aj rôzne maškrty. Aj tie tradičné sa dajú pripraviť tak, aby z nich mali deti radosť. Zapojiť ich do prípravy napr. rozkošných kuriatok z vajíčok určite nebude náročné.

5. Veľkonočné dekorácie

Dekorácie k Veľkej noci môžu poslúžiť nielen na vyzdobenie domovov, ale je možné ich využiť aj na veľkonočné fotenie.

Prajeme veselé predveľkonočné tvorenie a príjemné prežitie Veľkej noci v kruhu ľudí, ktorých máte radi.

Autor: Nikela