Pero jej prirástlo k ruke

Maz Evans je vo svete detských kníh nováčikom, ale už za relatívne krátky čas stihla zožať úspech. Vo Vydavateľstve SLOVART vychádza jej debutový román pre mládež, s názvom Bohovia vôbec nie sú zlí.

Plodná autorka za necelé dva roky stihla vydať už tri knihy a štvrtá by mala dokonca vyjsť onedlho. Jej prvý titul si hneď obľúbili deti i dospelí, o čom svedčí aj to, že sa počas prvého týždňa od svojho vydania zaradil do viacerých bestsellerových rebríčkov. Následne bol nominovaný na viac ako 20 cien vrátane Carnegie Medal. Sieť kníhkupectiev Waterstones ho tiež ocenil ako detskú knihu roka.

O titule

Život dvanásťročného Elliota Hoopera sa zmení vo chvíli, keď do maštale na farme Sladký domov, kde býva s mamou, spadne z neba dievča. Tvrdí, že je Panna, jedno zo znamení zverokruhu, a priletela na zem s dôležitým poslaním. Elliot sa nechtiac zapletie do jej záležitostí a okrem starostí s učiteľom dejepisu pánom Vredíkom mu pribudnú ďalšie s démonom smrti Thanatom, ktorý chce získať štyri zázračné kamene a ovládnuť ľudstvo. Elliotovi však prídu na pomoc olympskí bohovia na čele s Diom a ukáže sa, že hoci už pred tisícročiami odišli na odpočinok, dokážu si poradiť aj s problémami 21. storočia.

O autorke

Začala svoju kariéru ako novinárka aj keď by sa podľa vlastných slov nazvala hlavne autorkou, komediantkou, textárkou a poetkou. Písala pre The Daily Telegraph, The Daily Mail, The Sun a svoje názory od politiky až po materstvo pravidelne zdieľa prostredníctvom stanice BBC. Okrem toho založila Story Stew, program kreatívneho písania pre deti zo základných škôl. Je držiteľkou mnohých ocenení za svoju textársku a scénaristickú tvorbu. Jej ocenenia nie sú náhodné, to, že má talent dokazuje aj jej vlastný muzikál H. R. HAITCH, ktorý tento rok prvýkrát odohrali v Union Theatre v Londýne.