Krotiteľka divokej vody

V detstve jej učarovali spoločenské tance, neskôr sa z nej stala ekonomická inžinierka a očarila ju Austrália, kde celých päť rokov získavala manažérsku prax. Dnes je Alžbeta Ondriš (36) majiteľkou a manažérkou areálu Divoká Voda v Čunove neďaleko Bratislavy.

Tanečný šport nie je lacný špás, a tak si Betka, ako všetci sympatickú manažérku oslovujú, už od pätnástich privyrábala na svoje hobby upratovaním domácností. Keď potom začala študovať na Obchodnej fakulte VŠ ekonomickej v Bratislave, zatúžila spoznať svet a na rok a pol štúdium prerušila. V USA si ako animátorka v zábavných parkoch zarábala na študijný pobyt v Austrálii. „V septembri 2000 som odletela do Sydney a rok som študovala na univerzite, aby som získala certifikát v odbore Travel and Turism (Cestovný ruch). Vtedy som ani len netušila, že to je predzvesť mojej súčasnej práce na Divokej Vode,“ spomína Betka.

Môže za to Austrália

Po štúdiách v Austrálii si dokončila aj školu na Slovensku a deň po štátniciach nastúpila do prvého zamestnania. „Prijali ma do IBM na účtovnícku pozíciu. Som prirodzený workoholik, či pracujem pre svoju firmu, alebo pre veľkú korporáciu, vždy je to na viac ako len sto percent,“ prezrádza Betka. Patrí k ženám, ktoré si kladú vysoké ciele, a tak sa chcela posunúť ďalej.

V roku 2004 sa vrátila do austrálskeho Sydney už s pracovnými vízami. „Austrália je skvelá a otvorená krajina, kým im tam nesiaha na pracovné pozície niekto z cudziny,“ hovorí o svojich neľahkých začiatkoch Betka. „Po roku som sa však presadila a získala veľmi dobré a dôležité miesto. Úspech ma motivoval. Austrálsky život ma naštartoval v mojej ďalšej kariére,“ hovorí.

ondris_1MI6254

Divoká Voda pre každého

V roku 2009 sa Betka vrátila na Slovensko a spoznala Pavla Ondriša, podnikateľa, ktorý už vtedy mal v rukách areál Divoká Voda v Čunove. Dnes je jeho manželkou, vychovávajú spolu dvojročného syna Jakuba a zároveň je šéfkou areálu. „Nie som na to sama, postupne som si k sebe našla ľudí, na ktorých sa môžem spoľahnúť,“ dodáva Betka.

Divokú Vodu mnohí vnímajú ako adrenalínový areál pre profesionálnych športovcov, do ktorého majú ostatní vstup zakázaný. Je to však presne naopak: „Nemáme okolo ani žiadny plot, aby bolo na prvý pohľad jasné, že toto je areál voľného času otvorený pre všetkých – pre rodičov s deťmi, pre mladých aj starých, aj pre športovcov.“ Jedinečný vodný kanál využíva od marca do novembra prirodzenú silu vodného diela na Dunaji. S inštruktorom si tu zaraftujete, povozíte sa na kajaku, na tichej vode si zajazdíte na vodných skútroch alebo vesliciach. Okrem toho môžete hrať beach volejbal aj futbal, vybudované je paintballové ihrisko a štvorkolková dráha, dá sa hrať petang, ping-pong, badmington aj biliard. Ale je tu aj minifarma so živými zviaratkami, bazén, šmykľavky a preliezačky, k tomu reštaurácia a ubytovanie v hoteli, či v lacných bungalovoch.

Deti sú naše zrkadlo

Byť matkou je náročná úloha, zvlášť, keď chcete byť dokonalá zároveň aj v práci aj v manželstve. „Snažím sa zvládnuť tento trojuholník a uvedomujem si, že zatiaľ, čo vytváram pohodu pre iné rodiny, tú moju v tom čase o niečo oberám,“ hovorí Betka Ondriš. „Je to zvláštny paradox a priznám sa, niekedy to spôsobuje aj nepohodu. Keď nám náš syn Jakubko povie: „Maminka, tatinko, ideme si zatancovať,“ hneď vieme, že cíti napätie, že sme niečo ´prepískli´. Ale vtedy sa všetci traja chytíme a chvíľku spolu tancujeme. Je to krásnych a vzácnych pár minút, ktoré nás stmelia. Deti sú naše zrkadlo. Vďaka deťom napredujeme aj my, dospelí.“

[dropcap type=“1″]F[/dropcap] Milan Illík

[dropcap type=“1″]T[/dropcap] Oľga Belešová