Detská oslava? To je hračka! #2

Oslava je vždy dobrou príležitosťou na stretnutie sa s rodinou, blízkymi, na rozsvietenie svetielok radostí v očiach detí a najmä oslávenca... Každá oslava vyžaduje čas na prípravu, ale ak si ju vopred naplánujete, bude to o to jednoduchšie. Nebojte sa požiadať o pomoc oslávenca alebo pozvaných hostí, aj príprava oslavy môže byť pre nich zábavou i potešením.

Detská oslava - MAMAMA
Detská oslava - MAMAMA

Výzdoba

Stretnutie na vidieku môžete obohatiť o tradičné doplnky, ktoré vám ešte padnú pod ruky – tkané koberce na záhradnom sedení, hlinený džbán na limonádu, klásky alebo lúčne kvety ako hlavnú výzdobu stola, či jednu veľkú misu na klasické ľudové jedlo, z ktorej si budú všetci naberať a čas, ktorý budete tráviť spoločne s rodinou sa na chvíľku spomalí.

Ak vás oslovil vintage štýl,  obklopte sa čipkou a nebojte sa ju umiestniť všade, kde vám to len napadne – na prestieranie k príborom, ako stuhu na stoličku, šerpu v strede stola, visiace fľaše na konároch stromu s čajovou sviečkou vo vnútri… Zjemnite tak pripravené prostredie.

Detská oslava? To je hračka! #1

Deti majú rady farby a ak ich bude na oslave veľa, nič nepokazíte i množstvom lampiónov, balónov, lamiel. Ak do predprípravy zapojíte aj oslávenca, možno sa bude tešiť na oslavu s väčším vzrušením a očakávaním pozvaných hostí.

Jedlo

Deťom je vhodné podávať malé kúsky jedla, ktoré sú primerané do detskej rúčky. Takéto porcie umožňujú viacero variácií, preto skúste použiť rôzne omáčky, nátierky, ktoré si deti budú môcť samé zobrať a ochutnať. Je pekné zosúladiť aj ponúkané pokrmy s danou témou. Ak si zvolíte country štýl, môžete zvoliť opekanie v prírode, plnené zemiačiky, pečenú kukuricu. Pre dievčenskú oslavu farebné cupcake alebo gofry v tvare zvieratiek. Určite nič nepokazíte ani zapojením hostí do pečenia. Spoločne môžete napĺňať palacinky rôznymi plnkami, či ozdobovať pizzu, alebo u starej mamy na vidieku pomôžete s lekvárovými buchtami. Ak ste zástancom zdravej výživy, môžete obmedziť množstvo sladkostí a cukroviniek a zamerajte sa na zdravšie detské pokrmy, ktoré každý rád príležitostne ochutná a možno sa inšpiruje do bežného života.