Detská oslava? To je hračka! #1

Oslava je vždy dobrou príležitosťou na stretnutie sa s rodinou, blízkymi, na rozsvietenie svetielok radostí v očiach detí a najmä oslávenca... Každá oslava vyžaduje čas na prípravu, ale ak si ju vopred naplánujete, bude to o to jednoduchšie. Nebojte sa požiadať o pomoc oslávenca alebo pozvaných hostí, aj príprava oslavy môže byť pre nich zábavou i potešením.

Oslava

Môžete ju naplánovať na jeden deň, alebo aj na víkendové stretnutie na chalupe, piknikové posedenie v prírode, alebo v útulnom interiéri. Určite budete zvažovať vhodné prostredie podľa ročného obdobia, v ktorom sa bude oslava konať, ale niektoré veci sú spoločné pre všetky oslavy. Počet pozvaných hostí, či pozvete blízku rodinu, rodinných priateľov, alebo kŕdeľ osemročných slečien, či malých šibalov. Zvoľte si tému, v akom duchu chcete oslavu zorganizovať a nebojte sa pritom popustiť uzdu fantázii. Nielen deti, ale aj dospelí sú hraví a netradičná téma môže spestriť bežný stereotyp a urobiť z vašej oslavy nezabudnuteľnú udalosť. Ak očakávate väčší počet malých detí, tie možno poteší oslava v duchu disney, väčšie možno osloví country štýl pri oslave na ranči, najbližší sa azda potešia posedeniu na ľudovú nôtu u starej mamy na vidieku. Pri organizovaní slávnosti vám pomôže, ak si svoje myšlienky usporiadate na papier – poznačíte potrebné veci, rozkreslíte, načrtnete a následne odškrtnete už prichystané veci.

Pozvánky

Ak sa oslava koná na netradičnom, alebo na nie veľmi známom mieste, môžete k pozvánke pripojiť mapku, popis cesty, alebo hoci aj pirátsku mapu s označením miesta s pokladom pre malých pirátov. Blízka rodina sa určite poteší pozvánke s detskou kresbou od oslávenca, alebo odtlačku rúčky dieťatka namiesto podpisu. Mali by ste mať už predstavu o oslave a predstaviť ju poznaným, aby sa na udalosť vedeli pripraviť oblečením, obuvou. Skúste navnadiť hostí pripravovaným programom, aby sa už vopred mohli tešiť na príchod šaša alebo šmýkacieho hradu.