Rovnováha je základ všetkého #1

Metóda Aviva sa sústreďuje na dosiahnutie vyrovnaného organizmu cez hormonálnu rovnováhu. Ide o súbor špeciálnych cvičení, ktoré stimulujú samoliečiteľské a regenerujúce schopnosti ženského i mužského organizmu prostredníctvom cielených pohybov svalov.

Rovnováha - Metóda Aviva
Rovnováha - Metóda Aviva

Kombinácia medicínskych i alternatívnych postupov už veľakrát pomohla navrátiť ľuďom zdravie. Východiskom je totiž nastolenie stratenej rovnováhy organizmu, ktoré vedie k rýchlejšiemu a istejšiemu dosiahnutiu cieľa. Tým cieľom môže byť aj narodenie bábätka.

V súčasnosti sa čoraz častejšie stretávame s názorom, že otehotnieť nie je také jednoduché ako kedysi. Všadeprítomný stres, nevhodná životospráva a nesprávne návyky sú v mnohých prípadoch pravdepodobne zodpovedné aj za poruchy hormonálneho systému. Obavy sa týkajú rovnako žien, ako aj mužov. Ak sa splodenie potomka nedostaví tak rýchlo, ako pár očakáva, mali by si obaja začať všímať varovné signály. U žien k nim patria cysty, myómy, nepriechodné vajíčkovody, nepravidelná menštruácia sprevádzaná silnými kŕčmi alebo problémy s ovuláciou. U mužov sa objavujú ťažkosti s prostatou, poruchy potencie či nekvalitné spermie, často zastúpené
v menšom počte.

[quote_box_center]Aj na Slovensku možno cvičiť metódu Aviva – pod vedením certifikovanej lektorky Adriany Furindovej – autorky slovenskej knihy AVIVA cesta ku zdraviu. S metódou sa po prvýkrát stretla pred vyše štrnástimi rokmi, keď sa jej, tak ako mnohým ženám nedarilo otehotnieť. Pravidelné cvičenie, ako aj zmena životosprávy veľmi rýchlo priniesli výsledky. Dnes je už hrdou mamičkou dvoch zdravých dcér Emily a Lilian. Jej dlhoročný sen pomáhať ľuďom pri riešení rôznych zdravotných problémov sa splnil v roku 2015, keď otvorila v Komárne štúdio zdravia Amaryllis. Každému, kto sa na ňu obráti s prosbou o pomoc, sa venuje s láskou a trpezlivosťou. Okrem pohybových aktivít, kvalitných prednášok a kurzov tu možno nájsť aj komplexnú starostlivosť pre mladé páry. Pripravujú sa na tehotenstvo, počas tehotenstva sa zúčastňujú cvičení, absolvujú predpôrodnú prípravu, prednášky týkajúce sa stravovania počas tehotenstva a dojčenia, prednášky o možnostiach využitia pupočníkovej krvi. Tehuľky i mamičky majú možnosť osvojiť si masáž detí a kojencov. Neodmysliteľnou časťou však zostáva i starostlivosť o ženy po pôrode. Pomocou špeciálnych cvikov metódy Aviva sa dokáže organizmus ženy regenerovať a posilniť za veľmi krátke obdobie a cvikmi súčasne prispieť k zvýšenej laktácii – tvorbe mlieka.[/quote_box_center]

Skutočnou perlou medzi alternatívnymi postupmi je svetoznáma metóda Aviva a je akýmsi SOS nielen pre ženy. Jej autorkou je Gabriella Steiner, narodená v Budapešti v roku 1930, ktorá od svojich šestnástich rokov žije v Izraeli. Zostavila a vyvinula súbor špeciálnych rytmických cvičení, ktoré prostredníctvom pohybov vnútorných a vonkajších svalov dokážu tieto svalové skupiny posilniť a súčasne vyvolať hormonálne zmeny v organizme. Dosiahnutá rovnováha pomáha ženám a mužom odstrániť mnohé zdravotné ťažkosti, bez zvýšeného vonkajšieho prísunu hormónov.

_AKP3627

Metóda Aviva bola prvýkrát publikovaná v hebrejskom jazyku už v roku 1974. Za rozšírenie metódy v Európe, ale i rôznych kútoch sveta vďačíme autorkinej oddanej žiačke, Lívii Tóth. Metódu si pôvodne osvojila, aby sa zbavila vlastných zdravotných problémov, čo sa jej vhodnou kombináciou cvikov a zdravej životosprávy aj podarilo. Jej zásluhou v súčasnosti vyučuje metódu Aviva viac ako sto vysokokvalitných lektorov po celom svete. Dnes si ju už možno osvojiť aj na Slovensku.

[dropcap type=“1″]T[/dropcap]Ingrid Nová

[dropcap type=“1″]F[/dropcap]Angelika Kopják