Čo dokáže mama #2

Hrdinovia typu Superman, Batman, či Spiderman žijú svoje vymyslené príbehy v komiksoch a na filmovom plátne. A hoci sa v rámci relaxu môžeme nechať očariť ich skutkami, predsa len nečakáme, že v realite stretneme niekoho podobného.

Andrea Kováčová - Čo dokáže mama
Andrea Kováčová - Čo dokáže mama

Záujem aj zo zahraničia

Za krátky čas vznikol úplne nový trh, aký na Slovensku a v okolitých krajinách doposiaľ neexistoval. „Sama som netušila, že sa naša facebooková komunita tak veľmi a rýchlo rozrastie. V súčasnosti Čo dokáže mama zoskupuje viac ako 8 300 mamičiek a spolu sme uverejnili nad 23 000 výrobkov a služieb. Vďaka množstvu zákazníkov, ktorí prejavujú veľký záujem už šikovné mamy neriešia problém, že nemajú svoju tvorbu komu predávať. To bola totiž najväčšia výzva. Samozrejme, výrobky a služby si predávame aj medzi sebou a na Slovensku, ale máme aj veľký záujem zo zahraničia. Prvé háčkované žirafky a čiapočky zo Slovenska našli svojich zákazníkov v USA, Anglicku a Japonsku. Dokonca sa ozývajú mamičky z Kalifornie, Švajčiarska a Brazílie, ktoré chcú založiť Čo dokáže mama vo svojej krajine.“ hovorí A. Kováčová.

Len na ilustráciu širokého „sortimentu“ Čo dokáže mama spomeňme, že okrem mnohých druhov ručných výrobkov, hračiek, dekorácií, domácej kozmetiky, šperkov, umeleckej tvorby, potravín, cukroviniek a výrobkov z domácich fariem tu mamičky ponúkajú služby a poradenstvo, kurzy, workshopy, či doučovanie… Veľa mamičiek popri deťoch našlo záľubu v písaní, nielen blogov, ale vydali aj vlastné knižné publikácie. A. Kováčová spája ženy s rôznymi schopnosťami, ktoré sú spolu úspešné. Jedna robí fantastické domáce džemy, druhá jej vytvorí webstránku a ďalšia výrobky nafotí. Určite sa nájde aj grafička, ktorá navrhne dobré logo. Ak sa rozhodnú rozvinúť svoj biznis a začnú podnikať, v rámci komunity Čo dokáže mama nájdu marketingové i právne poradenstvo, alebo účtovníctvo.

Andrea Kováčová

[quote_box_center]

  • svoju prvú firmu založila ako 19-ročná, hneď po skončení školy v Londýne,
  • vysokoškolské štúdium absolvovala na Slovensku, v Nemecku, Rakúsku a v USA,
  • zriadila medzinárodnú organizáciu pre študentov na pomoc pri hľadaní prvého zamestnania,
  • v roku 2014 získala ocenenie Podnikateľka Slovenska
  • dlhoročné skúsenosti v obchode a marketingu využila na pomoc mladým mamám a založila projekt Čo dokáže mama,
  • je autorkou e-knihy Každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví, 12 tipov ako na to popri deťoch a v pohodlí domova. Kniha je zadarmo dostupná na internete.

[/quote_box_center]

[dropcap type=“1″]T[/dropcap] Jana Koziaková

[dropcap type=“1″]F[/dropcap] Zdroj