Dávne príbehy ožívajú

Príbeh šikovnej ženy, ktorá túžila vytvoriť niečo skutočné pre tento svet, čo prinesie potešenie a osoh sme vám už v MAMAMA vyrozprávali. Aj to, že jej túžba sa naplnila. Neviete však, že jej cesta sa tým neskončila. Do jej šťastného sveta vstúpili starodávne príbehy. Prišli k nej vďaka vnímavým deťom a krásnemu miestu, neďaleko kostola. Pri prechádzkach kalváriou musela svojim dvom zvedavým synom dookola vysvetľovať, aké sú tam sochy, kto je Ježiš, prečo ho jeho ocko nezachránil, prečo mu ostatní ubližujú...

Luciu Rosiarovú, úspešnú tvorkyňu zábavných spoločenských hier s témou tehotenstva, sme už predstavili v predchádzajúcom vydaní nášho časopisu. Založila firmu s názvom MAMULO, čo v jazyku esperanto znamená CICAVEC, pretože jej hry sú určené najúžasnejšiemu cicavcovi tohto sveta.

Najnovšia spoločenská hra Lucie Rosiarovej je inšpirovaná knihou kníh. Ožívajú v nej biblické postavy a ich príbehy môžu zábavnou formou spoznať, alebo si ich pripomenúť malí i veľkí. Hra je určená všetkým, či už vychovávajú deti vo viere, alebo nie. Môže pomôcť pripraviť deti na prvé sväté prijímanie, alebo im hravým spôsobom rozšíri všeobecný prehľad, zorientujú sa v kresťanskej histórii či spoznajú rôzne myšlienky a kultúry. Vzbudenie záujmu o rôznorodosť a odlišnosti prospeje iste aj mnohým dospelým, bez rozdielu vierovyznania.

Príbehy z biblie sú totiž univerzálne a tak, ako fascinovali ľudí v dávnych dobách, priťahujú pozornosť aj dnes. Ak rozprávate deťom večer pred spaním rozprávky a hľadáte nové témy, skúste príbeh o Jonášovi vo veľrybe, alebo o Danielovi, ktorého neroztrhali levy, či o kráľovi Šalamúnovi, ktorý navrhol rozseknúť bábätko na polovicu. Budú to chcieť počúvať stále dokola.

V spoločenskej hre pod názvom Hravá kniha kníh nájdete nielen základné biblické príbehy a motívy, ale aj množstvo inšpirácie na zábavu a vybočenie zo zabehnutého životného stereotypu. Lucii Rosiarovej a jej spoločnosti MAMULO sa podarila ďalšia dobrá vec, ktorá tu doteraz chýbala.

Ak vás hra zaujala, môžete si ju objednať na www.mamulo.com. Ak ste klientom rodinnej banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center, zadajte pri objednávke kód na zľavu CORD BLOOD a získate 25% zľavu.