Dajú sa sladkosti jesť aj s mierou?

Adela Režná – Cukrové topánky

Obezita sa stala celosvetovým problémom. Pútavý príbeh, ktorý nenásilným spôsobom ukazuje deťom, že dobrota sa nemusí zjesť celá, ale dá sa odložiť aj na zajtra.

Maškrtný Cyril zisťuje, že je lepšie, ak sa sladkosti jedia s mierou a ak sú navyše pripravené zo zdravších a lokálnych ingrediencií, sú o to chutnejšie.

„Najprv špička nosa, potom jedna ruka, pritisnúť sa ku dverám, krok vpred a Cyril stál na povale. Papiere, staré hračky, svetre… keď vtom z jednej zo škatúľ vytiahol topánky. Boli veľmi staré, hnedé, ale rozhodne nevyzerali ako cukrové či ľudstvu nebezpečné. Obul jednu, potom druhú, keď sa zrazu zaligotali. „Bum!” A Cyril padol na zadok. Chvíľu klipkal očami a nemohol uveriť tomu, čo vidí.“

Knihu vydalo vydavateľstvo Zum Zum production, s. r. o.

– pevná väzba, 36 strán, rozmer 162×208 mm, ISBN 978-80-89896-05-9, autorka textu
a ilustrácií Adela Režná, grafická úprava Silvia Vargová, pre deti od 3 rokov

– v kníhkupectvách dostupná za 12,90 eur. Na www.zumzum.sk dostupná za 10 eur.

 

Krstíme! Vydavateľka, autorka a krstné mamy Babsy Jagušák a Anetta Vaculíková. Fotil Ján Belák.

 

Cukrové topánky pokrstené.

 Po obutí Cukrových topánok.

 

Vydavateľstvo Zum Zum production – Knihy, ktoré voňajú človečinou

Vydávame slovenských autorov, ktorí sú svojskí, majú zdravý rozum a nadhľad. Voňajú človečinou, tak ako ich knihy.

Zum Zum production bolo založené pôvodne ako produkčná filmová spoločnosť, no po vydaní prvej knihy Marínka Somarinka – Ako nakrútiš film, aj keď nie si dospelák, sa postupne transformovalo na vydavateľstvo, ktoré má vo svojom portfóliu knihy pre deti (Marínka Somarinka, Eliška a jej kamaráti, O čertovi Kolofónovi), teenagerov (Merithos), ale aj dospelých čitateľov (Špagáti, Dobšinský – krvavý výber a knihu fotografií Juraja Bartoša Viem zastaviť čas). Jeho konateľkou je Mgr. art. Zuzana Dušičková.

Adela Režná
Adela Režná je mladá slovenská ilustrátorka, ktorá bude onedlho čerstvou absolventkou ateliéru ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení pod vedením profesora Dušana Kállaya.

V roku 2015 absolvovala polročnú študijnú stáž na Plymouth-skej univerzite v Anglicku. Má za sebou niekoľko úspešných realizácií, ilustrovala knihy Marínka Somarinka, Things Not Seen by the Naked Eye, O Pejkovi a jeho nevšedných priateľoch, Denník Majky z Majáka, Stratený Zajko v Paríži. Získala ocenenie za autorskú knihu Advent na medzinárodnej súťaži „Fenomén kniha“ v Brne. Jej ilustrácie nájdete aj v projektoch In_akosti slovenské (bedeker pre cudzincov), Bratislava v sto slovách, Leader (magazín o športe), Omaľovánka 2.0, dizajn trička pre Čierne Diery, kalendár pre Egreš, či interiér klziska v Kuvajte. Publikuje aj v detských časopisoch Slniečko a Bublina. Jej tvorbu každoročne nájdete v komiksovom zborníku „Pomimo“.

Knihu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.