Čo pozerať s deťmi? #2

Akokoľvek sa jej môžete brániť, niekedy je predsa len najjednoduchšie zabaviť vaše dieťa televíziou. Pokiaľ máte doma mladšie dieťa, určite dbáte na to, aké rozprávky, programy a stanice v televízii sleduje, kde chodia jeho obľúbené a väčšinu z nich určite poznáte aj vy sami naspamäť. Mladšie deti uprednostňujú kreslené rozprávky a tie väčšie už rady sledujú hrané seriály určené pre rôzne vekové kategórie. Avšak keď príde rad na dobrý animovaný film, všetci sa vieme na chvíľu preniesť späť do našich detských čias a vychutnať si, či už naše staré dobré animované filmy ako Leví kráľ, Kniha džungle, alebo aj nové detské filmy, ktoré pobavia celú rodinu. Ako ide pokrok ďalej a ďalej, tým lepšie a kvalitnejšie spracované sú aj animované rozprávky, ktoré sú dnes už viac rodinnými filmami ako detskými. Filmové štúdia si aj pre nás väčších pripravujú rôzne prekvapenia akým boli nedávno aj Autá 3, Hľadá sa Dory a tento rok sa môžeme tešiť aj na Rodinku úžasných 2, ktorá sa predstaví už v júni a taktiež aj Toy Story 4, na ktoré si však ešte rok počkáme. Rok 2017 bol pestrý na rôzne filmové novinky, medzi ktoré patria aj tieto, určené nie len pre deti.

Príšerky pod hladinou

Film španielskej produkcie, ktorý pravdepodobne zobral inšpiráciu z úspešného filmu Hľadá sa Nemo, tento raz situuje celý dej filmu pod hladinu oceánu. Traja kamaráti, ktorých špecializáciou sú problémy, musia spoločnými silami vyriešiť svoj posledný a doposiaľ aj najväčší a zachrániť ich údolie, kde žije aj dedko hlavnej postavy. Film opäť poukazuje na znečistenie našich oceánov a predostiera aj mladšiemu publiku starostlivosť a ochranu našej prírody. Humor filmu možno nevyhovuje každému a niektorí diváci ho zhodnotili ako ,,britský“, určite si zamilujete krásne farebné animácie a rozkošnú hlavnú postavu chobotničky Deepa.

Mimi šéf

Prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky? Možno šokujúca otázka, no presne touto sa zaoberá organizácia BabyCorp, ktorej šéfuje náš Baby Boss. Navonok vyzerá ako obyčajné batoľa, no v skutočnosti je to obchodník telom i duchom. A keďže deti musia v dnešnom svete bojovať proti láske, ktorá sa venuje šteniatkam, Mimi šéf sa s pomocou svojich verných pomocníkov z BabyCorp snaží prinavrátiť všetku lásku späť k bábätkám. K tomu však okrem iného potrebuje aj pomoc Tima – svojho staršieho brata. Film si získal srdcia mnohých divákov a zamilovali si ho aj dospelí. Štúdio DreamWorks preto sľúbilo pokračovanie Baby Boss 2, ktoré by sa do kín malo dostať pravdepodobne v roku 2021. Film získal námet z knihy, ktorá vyšla v roku 2010 s rovnomerným názvom od Marly Frazee.

 

[dropcap type=”1″]A[/dropcap] Katarína Šuchterová