Čo dokáže mama #1

Hrdinovia typu Superman, Batman, či Spiderman žijú svoje vymyslené príbehy v komiksoch a na filmovom plátne. A hoci sa v rámci relaxu môžeme nechať očariť ich skutkami, predsa len nečakáme, že v realite stretneme niekoho podobného.

Andrea Kováčová - Čo dokáže mama
Andrea Kováčová - Čo dokáže mama

Nemyslím horu svalov a už vôbec nie niekoho so schopnosťou lietať, alebo vrátiť čas späť. Presnejšie, nečakáme hrdinu s ideálmi, ktorý žije preto, aby pomáhal ľuďom okolo seba. Nie že by sme to nepotrebovali, ale nežijeme v rozprávke a dobré skutky sú v skutočnosti väčšinou „vyhradené“ pre rodinu, priateľov, prípadne pre známych našich priateľov. Niekedy sa premenia na službu niečo za niečo a podstata dobrého skutku – nezištnosť – sa vytratí.  Skrátka, obetaví, nesebeckí hrdinovia sú v našom pragmatickom svete nezvyčajný zjav.

Realizácia aj na materskej

Na Slovensku existuje skupina viac ako 8300 ľudí, ktorým pomohla jedna žena. Aby sme boli konkrétni, ide o stále sa zväčšujúcu komunitu, ktorú zoskupila mladá mamička s veľkým srdcom, výborným nápadom a energiou potrebnou na jeho uskutočnenie. Čo vymyslela, ďaleko presiahlo okruh jej rodiny, priateľov a známych. Bez obrovského kapitálu vytvorila priestor, v ktorom skupina  žien nachádza svoju šancu. Andrea Kováčová vytvorila projekt Čo dokáže mama. Pomáha ženám nie len na materskej, ktoré sa popri deťoch túžia realizovať, pretože zistila, že na Slovensku máme šikovných mamičiek s touto túžbou neúrekom.

12973110_10209279639337934_2526404180468942257_o

Projekt Čo dokáže mama vznikol spontánne. Andreu Kováčovú k nemu priviedlo materstvo. Počas rodičovskej dovolenky s dcérkou Peťkou našla záľubu v maľovaní obrazov a doučovaní angličtiny. Videla, že mamičiek rozvíjajúcich svoj talent je veľa a rozhodla sa ich spojiť s konkrétnym cieľom. Poskytnúť priestor pre všetky, aby mohli výsledky svojej činnosti ponúkať. Vytvorila facebookovú skupinu Čo dokáže mama, kde sa mamičky s malými i odrastenými deťmi, dokonca aj babičky navzájom inšpirujú, radia si a povzbudzujú sa. Ale hlavne prezentujú vlastnú tvorbu a schopnosti.

Andrea Kováčová

[quote_box_center]

  • svoju prvú firmu založila ako 19-ročná, hneď po skončení školy v Londýne,
  • vysokoškolské štúdium absolvovala na Slovensku, v Nemecku, Rakúsku a v USA,
  • zriadila medzinárodnú organizáciu pre študentov na pomoc pri hľadaní prvého zamestnania,
  • v roku 2014 získala ocenenie Podnikateľka Slovenska
  • dlhoročné skúsenosti v obchode a marketingu využila na pomoc mladým mamám a založila projekt Čo dokáže mama,
  • je autorkou e-knihy Každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví, 12 tipov ako na to popri deťoch a v pohodlí domova. Kniha je zadarmo dostupná na internete.

[/quote_box_center]

[dropcap type=“1″]T[/dropcap] Jana Koziaková

[dropcap type=“1″]F[/dropcap] Zdroj