Ako mať šťastné a spokojné bábätko

Na rolu rodičov ste sa svedomito pripravovali. Tých 9 mesiacov ubehlo ako voda a bábätko je konečne tu! Sú lepšie dni a horšie. Poznáme to všetci. I bábätká majú svoje dni...no mamička to musí zvládnuť. Mnohé z nás prekvapilo, že bábätká toľko plačú...veď čo mu chýba...sú prebalené, nadojčené, spokojné by mali spinkať, povie si nejedna ustarostená mamička.

No nie je to tak. Pár krátkych 10 – 20 minútových spánkov počas dňa. Ale čo robiť, aby sa dieťatko počas spania nebudilo?

Na „vine“ je vrodený Morrov reflex – nazývaný úľakový, ktorý bábätko zo sna strháva a budí. Americký pediater H. Karp, študuje bábätká už 30 rokov a prišiel s revolučnou myšlienkou o existencii VYPÍNAČA PLAČU – to znamená, navodiť dieťatku podmienky, aké malo v maternici.

Na základe tejto myšlienky a filozofie o tesnejšom zavinovaní bábätiek, vznikol nápad v hlave jednej modernej maminy zo Slovenska.

perinky s babom_42

„Keď môj syn plakával bez zjavnej príčiny, rozhodla som sa, že musím zistiť ako utíšiť dieťatko ako „vypnúť plač“.  A tak som začala čítať mnohé zahraničné štúdie, publikácie až som natrafila na učenie o navodení podmienok aké malo dieťatko v brušku,“ začína rozprávať svoju motiváciu Michaela Kalaninová, autorka modernej perinky.

„Dlhé roky nikto neprišiel s nejakou novinkou v tejto oblasti a pritom, každé dieťatko plače, každé sa rodí s Morrovým reflexom. Rozhodla som sa, že musím vymyslieť perinku, ktorá dokáže dieťatko utíšiť a tak pomôcť rodičom vychutnať si prvé chvíle života so svojím dieťatkom. Spojila som moderné americké učenie o zavinovaní bábätiek s našou tradičnou perinkou, ktorá je tiež raritou vo svete, pretože nikde nepoznajú spevnený chrbátik. Vývoj trval dva roky. Nasledovali konzultácie s pediatrami, ortopédom či skupinkami mamičiek. Tradičnej perinke som dala nový dizajn, ktorý je vo svete tak jedinečný, že som si ho dala skúmať na patentovom úrade.“

perinky s babom_51-2 – kopie

Perinka je anatomicky tvarovaná, presne v tých častiach, kde to dieťatko potrebuje. Materiál je dostatočne pružný na to, aby dieťatko nikde perinka netlačila a dala mu priestor na pohyb, no dokonalý strih nedovolí, aby dieťatko vytiahlo ruky a tým sa budilo. Týmto spôsobom perinka predlžuje spánok dieťaťa a konečne sa vyspia aj starostliví rodičia.

„Najväčšou vychytávkou je originálna vložka z pamäťovej peny, ktorá spĺňa najvyššie štandardy komfortu, pretože sme si uvedomili, že dieťatko potrebuje najvyšší komfort práve v prvých troch mesiacoch, ktoré trávi spánkom a v ľahu na chrbte. Okrem toho sa výborne drží v náručí a dodá istotu a sebadôveru oteckom a dedkom“, hrdo vysvetľuje autorka tohto miliónového nápadu.

Moderná perinka je skutočne originálna a krásne farebné prevedenia nenechajú chladnú žiadnu mamičku. Najviac nás očarila v redakcii jej „slovenská podoba“.

 

Súťaž: Napíšte nám, akým najúčinnejším spôsobom ste uspávali bábätko vy, prípadne ako vaši rodičia uspávali vás.

Svoje tipy posielajte na adresu: modernirodicia@gmail.com, najvtipnejšie tipy budú zverejnene na stránke www.modernirodicia.skwww.facebook.com/moderni_rodicia. Zároveň aj na našej stránke.

Do žrebovania budú zaradení všetci, ktorí sa zapoja.