Ľadové osvieženie počas leta

S nastupujúcim ročným obdobím sa o ľade píše väčšinou, ak je v pohári spolu s chutným drinkom. Zaoberať sa zimnými športmi tesne pred príchodom leta nie je veľmi obvyklé. Porušme na chvíľu zabehané zvyklosti a zakorčuľujme mimo výsostne rozhorúčených tém. Veď práve teraz ľadové osvieženie padne vhod.

Športovísk na Slovensku nie je toľko, koľko by populácia s vysokým výskytom civilizačných chorôb potrebovala. Veľmi chýbajú najmä tie s celoročným využitím, ktoré neovplyvňujú výkyvy počasia. Dokonca je málo takých, ktoré neboli postavené v minulom storočí a poskytujú štandard, zodpovedajúci dnešnej dobe. Svetlou výnimkou je ICE ARENA v Lamači v Bratislave.

Najlepší Ľad V Bratislave

Športovo-spoločenský multifunkčný areál uviedla do života v roku 2012 športová legenda Jozef Golonka. Návštevníci z blízkeho i ďalekého okolia majú k dispozícii po celý rok ľadovú plochu kanadských rozmerov i dve najmodernejšie curlingové dráhy, ktorých parametre zodpovedajú medzinárodným kritériám. Medzi milovníkmi hokeja, rekreačného korčuľovania, curlingu, či krasokorčuľovania sa hovorí, že tu je najkvalitnejší ľad v Bratislave. Na štadióne využívajú modernú ekologickú a efektívnu technológiu chladenia, ktorú mali ako prví na Slovensku a ktorá umožňuje návštevníkom na ľade non-stop služby počas celého roka bez technologickej prestávky. Výborné je aj zázemie so šatňami a príslušným vybavením. K moderným samozrejmostiam komplexu patrí bezbariérový prístup, uľahčujúci vstup aj hendikepovaným spoluobčanom. Na štadióne nájdete požičovňu korčúľ i predajňu hokejového výstroja, v podvečerných hodinách aj brúsičov korčúľ. Čakajúci a nekorčuľujúci návštevníci majú k dispozícii reštauráciu, ktorú ocenia najmä rodičia. Má totiž presklený výhľad na ľadovú plochu a rodičia tak môžu svoje ratolesti sledovať z tepla a pohodlia.

Miesto, kde si nálada korčule obúva

K športovým ponukám patria pravidelné hokejové tréningy, tréningy curlingu s inštruktorom, viaceré kurzy korčuľovania pre deti, krasokorčuľovanie, obľúbené verejné korčuľovanie počas celého roka, ktorého časy nájdete na www.zimnystadion.sk/lamac. Tradíciou sa stávajú podujatia ako Media Ice Cup, alebo Ice Cup minihokej, turnaj pre malých nádejných hokejistov a spolupráca s hokejovými osobnosťami.

Cieľ, s ktorým sa areál budoval sa dá vyjadriť jednoducho. Je to „miesto, kde si nálada korčule obúva“. Zámerom bolo ponúknuť nielen športové vyžitie, eufóriu z pohybu, ale aj spoločné zážitky rodín, priateľov a kolegov. A tak si môžete prenajať ľadovú plochu, trénerov i občerstvenie aj na spoločenské udalosti, či už plánujete firemné podujatie, alebo ešte lepšie „chlapské“ stretnutie s kamarátmi, alebo úplne najlepšie netradičnú detskú párty, či narodeninovú oslavu v horúcom lete.

Ľad ako forma terapie

A aké sú okrem zábavy, pohybu a ľadového osvieženia benefi ty pre vaše ratolesti? Pohybom v chladnom prostredí sa dieťa otužuje a zvyšuje si kapacitu pľúc. Okrem toho, ovzdušie na štadióne je bezprašné, teda vhodné aj pre alergikov a astmatikov, čo oceníte najmä v kulminujúcom peľovom období počas nadchádzajúcej sezóny.

[dropcap type=”1″]T[/dropcap] Jana Koziaková