Zimný festival jedla 2017: Exkluzívny gurmánsky zážitok pre každého

Milovníci dobrého jedla a pitia sa majú na čo tešiť aj po sviatkoch. Zimný festival jedla opäť zaútočí na vaše chuťové poháriky aj po piaty krát. Počas viac ako 30 dní dáva návštevníkom možnosť nahliadnuť do regionálnej gastronómie všetkých kútov Slovenska, objaviť nové kulinárske trendy či spoznanie kvalitných šéfkuchárov z vybraných TOP reštaurácií. Festival je tak oslavou ich umenia a kvalitného varenia.

Zimný festival jedla - MAMAMA
Zimný festival jedla - MAMAMA

Výnimočnosť projektu

 Zimný festival jedla nesústreďuje reštaurácie do jedného miesta, naopak im dáva možnosť predviesť svoje umenie najlepšie ako vedia – priamo v reštaurácii. Delikátny pôžitok na jazyku, atmosféra reštaurácie a profesionalita personálu tak zaručuje jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Každá reštaurácia má v ponuke pripravené jedno-, dvoj- aj trojchodové menu, prípadne niečo navyše. K tomu samozrejme nemôže chýbať niečo na zapitie. To všetko za zvýhodnené ceny v reštauráciách, ktoré môžu byť inokedy pre bežného človeka cenovo nedostupné.

Nováčikovia, ale aj ostrieľaní hráči

Každoročne sa do projektu zapojí takmer 40 reštaurácií z celého Slovenska. Premiérovo sa predstavia napríklad reštaurácia Rosalia, ktorá je súčasťou krásneho štvorhviezdičkového zámockého hotela Galicia Nueva v Haliči.  Krásne prostredie zaručuje aj reštaurácia Oravský háj v hotelovom rezorte v žilinskom regióne.  Ak chcete zažiť nový prístup k tradičnej kuchyni, určite sa zastavte v reštaurácii SĽUK v Bratislave. Nováčikmi z Košíc sú Carpano restaurant s pestrým festivalovým menu a Pivovar Hostinec, ktorý je vybudovaný v dome, v ktorom naozaj kedysi sídlil najstarší pivovar v meste.   Nováčikmi sa určite nedajú zahanbiť ani reštaurácie, ktoré patria ku kulinárskej špičke. Festivalové menu si tak môžete vybrať aj spomedzi reštaurácií ako je FOU ZOO, ktorá sa stala najlepšou reštauráciou roka 2016 a celkovo je ocenená až 3 Zlatými vidličkami, Chateau Čereňany – 2 Zlaté vidličky, UFO watch.taste.groove. – 2 Zlaté vidličky, Vila Rosa – 1 zlatá vidlička či River Bank Grand Hotela RIver park s jednou Zlatou vidličkou podľa ocenení Gurman Awards.

16402547_1338704476214683_7288923057522841677_o

Na ceste za gurmánskym zážitkom

Okrem degustačných menu v jednotlivých reštauráciách ponúka festival pre svojich návštevníkov aj zážitok v podobe Gurmán busov. Stačí nasadnúť do pohodlného mikrobusu a nechať sa pohodlne odviezť za špičkovou gastronómiou. Welcome drink v podobe šumivého bio-vína zo slovenského vinárstva Tajná je iba začiatok na ceste za kulinárskym zážitkom do troch reštaurácií na vybranej trase. Tie ponúknu dva chody zo svojho festivalového menu, ktoré budú sprevádzané vínkom a minerálnou vodou Fatra. Celodenný program sprevádzaný odborným sprievodcom zaručuje, že sa určite nebudete nudiť.

16251642_1338696269548837_936848092467937662_o

Pre tých čo hľadajú viac

Výnimočné sprievodné akcie dávajú festivalu ďalší level. Gurmáni mohli byť súčasťou oficiálnej otváracej večere festivalu v Bratislave alebo v Košiciach, alebo sa zúčastniť Gurmán Diva Plesu v Bánovciach nad Bebravou pod vedením šéfkuchára Michala Škorca či vychutnať si festivalové raňajky. Taktiež treba spomenúť jedinečnú príležitosť na degustačnú večeru v reštaurácii UFO watch.taste.groove. s austrálskym šéfkuchárom  Geoffom Havilandom – ktorý bol dvakrát ohodnotený dvoma michelinovskými hviezdami.

15941483_1315126345239163_6666834129116513375_n

Zoznam reštaurácií

Bratislavský kraj
» AuCafe, Bratislava
» Brasserie Anjou, Hotel Sheraton, Bratislava
» Carnevalle meat restaurant and bar, Bratislava
» CUBES, Hotel Aston, Bratislava
» Fou Zoo – Pan Asian Restaurant, Bratislava
» Leberfinger, Bratislava
» Mlyn 108, Modra
» Moods bakery & coffee, Bratislava
» Portofino wine & pasta bar, Bratislava
» Reštaurácia SĽUK, Bratislava
» Restaurant Landsfeld, Hotel Majolika****, Modra
» River Bank Restaurant, Grand Hotel River Park*****, Bratislava
» Savoy Restaurant, Hotel Carlton****, Bratislava
» Traja Mušketieri, Bratislava
» UFO watch.taste.groove. Bratislava
» Wabi Sabi, Bratislava
» Zámocký pivovar, Bratislava
» Zylinder cafe & restaurant, Bratislava
Trnavský kraj
» Le Griffon cafe & restaurant, Piešťany
» Taky’s, Hotel Galanta
» Villa Rosa, Dunajská Streda
» Zuckmann Villa, Piešťany
Trenčiansky kraj
» Afrodita, Chateau Čereňany
» Diva Restaurant pri Synagóge, Trenčín
» Diva restaurant, Bánovce nad Bebravou
Nitriansky kraj
» Kaštieľ Mojmírovce, Hudobný salónik poľovníckej reštaurácie, Mojmírovce
» Reštaurácia ROUGE, Hotel MIKADO, Nitra
Žilinský kraj
» ORAVSKÝ HÁJ Garden & Hotel Resort, Trstená
» PALATíN Restaurant & WineBar, Bytča
» Reštaurácia Dubná Skala****, Žilina
Banskobystrický kraj
» Grand restaurant Residence Hotel & Club****, Donovaly
» Reštaurácia ROSALIA, Zámocký hotel Galicia Nueva****, Halič
Košický kraj
» CAMELOT steak restaurant, Košice
» CARPANO caffe – restaurant – terrace, Košice
» Nostalgie, Spišská Nová Ves
» Pivovar HOSTINEC, Košice
» Reštaurácia & penzión Baránok, Košice

Výherca súťaže

❤️ Výherca súťaže: Michaela Lubiscakova-Alusik
❤️ Víťazný komentár: „mne to najviac vyhovuje ist do KE,kedze som z vychodu napr. Carpano caffe,alebo Camelot steak restaurant“