Shantiloka prvý krát so špeciálnou jógou pre deti

Pozdravte slnko a mesiac, cvičte bosí v tráve, spoznajte nových ľudí... a to všetko môžete aj so svojimi deťmi. Šestnástka domácich i zahraničných hostí, cvičenie, prednášky, relaxačná hudba a lahodné vegetariánske jedlo – to všetko opäť láka milovníkov jógy na Zochovu chatu.

Cez víkend 21. – 23. augusta sa v areáli Hotela Zochova chata uskutoční už po druhýkrát jedinečný festival jógy a relaxačnej hudby Shantiloka. Názov festivalu pochádza zo sanskrtštiny a znamená planéta pokoja. „Shantiloka vystihuje zámer celého festivalu. Cieľom je priniesť pokoj a mier do našich duší a následne podielom nášho vnútorného dobra a harmónie prispieť k šíreniu pokoja a mieru na celej Zemi,“ hovorí hlavný organizátor Fredy Ayisi, ktorý ako prvý na Slovensku otvoril špecializované centrum na cvičenie yogy Yoga Vidyalaya a zároveň bol jedným z prvých propagátorov power yogy.

Festival od 0 do 99 rokov

iva - detska joga - dieta

Festival jógy a relaxačnej hudby Shantiloka je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o umenie jógy a sebazdokonaľovanie. Prispôsobený je fyzickej kondícii a telesným schopnostiam účastníkov, začiatočníkom, pokročilým, ale aj expertom. Popri praktických cvičeniach a prednášok sú v programe víkendového festivalu rôzne terapie, masáže i koncerty relaxačnej hudby. Tohtoročnou novinkou je celodenný zábavný program pre deti, ktoré na festival prídu so svojimi rodičmi, ako aj hodiny detskej jógy pod vedením inštruktorky Ivany Strakovej. Pre deti špeciálny program pripravil aj tanečník Johny Mačoch.

Hostia z kolísky jógy

„Ťahákom tohtoročnej Shantiloky je Brian Nygard z New Yorku, ktorý je jedným z najpopulárnejších učiteľov v americkej metropole a k óge sa dostal po dlhoročnom trápení s chronickou bolesťou chrbtice. Bude viesť niekoľko cvičení,“ prezrádza Fredy. Jogín z Himalájí Shiva Shankar sa zameria na dokonalé prevedenie asán autentickej hatha yogy a dychové cvičenia z pranayamy, mudry, bandhy. „Hostí zároveň naučí špeciálnu meditačnú techniku, pri ktorej sa do jednej minúty upokojíte a pohrúžite do vnútorného ticha, aby ste spoznali svoj vnútorný pokoj a neprerušovanú harmóniu,“ dopĺňa organizátor. Z Rakúska festival poctí učiteľ jógy a tanca Senthil Kumar, pôvodom z Tamilnádu v Indii. Určite sa príďte pozrieť aj na prednášku o terapii zvukom, zelenej strave či duchovnej numerológii. Fredy na záver odkazuje: „Festival tento rok prinesie skutočne unikátnych troch hostí z kolísky jógy a k tomu Slovenku, vnučku Maríny Kralovičovej, ktorá za jógou precestovala celý svet, teraz Pražanku Marti Procházkovú, lektorku jivamukti jógy.“

Od piatku do nedele sú Karpaty v Shantiloke

Areál Hotela Zochova chata, v ktorom sa festival uskutoční, je vzdialený len 50 km od Bratislavy a leží v nádhernom prostredí bukových lesov. Vybudovaný v súlade s princípmi feng šuej získal v roku 2011 odbornú cenu Stavba roka. Cena za vstup je v piatok a v nedeľu 10€, vstup na celodenný hlavný program v sobotu stojí 30€, na celý víkend 45€. V prípade záujmu o ubytovanie v Hoteli Zochova chata zaplatíte 160€ na osobu pri ubytovaní v dvojlôžkovej izbe. V cene je zahrnutý aj trojdňový vstup na festival. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal alebo na stránke www.shantiloka.sk.

A sledujte nás aj na FB, súťažime o lístky na festival.

[dropcap type=”1″]T[/dropcap] bž