Sex v tehotenstve – príbehy žien

Sexuálny život je všeobecne témou, o ktorej sa radšej žartuje, ako hovorí vážne. Možno preto, že nielen v našich hlavách, ale aj v našej spoločnosti je napriek odhaleným telám na prvých stránkach časopisov stále zahalený rúškom tajomstva, opradený množstvom mýtov a zaťažený bremenom predsudkov.

sex v tehotenstve
sex v tehotenstve

Maja, 28

Odkedy som tehotná, môj manžel ku mne pristupuje ako ku vzácnej váze z čínskeho porcelánu… Považuje ma totiž za príliš krehkú a zraniteľnú.Objíme ma, pobozká, pritúli si ma, ale sexu sa vyhýba s argumentmi, aby sme neublížili dieťatku… Hoci sa necítim s bruškom príliš príťažlivá, nedbala by som, aby sme sa milovali viac ako predtým, pretože sa cítim dobre a sexuálne túžby mám dokonca silnejšie ako kedykoľvek predtým. Ale nechcem vyzerať ako sexuálna dračica, k môjmu stavu sa to ani nehodí a tak manželove postoje rešpektujem.

Timea, 26

Keď som zistila, že som tehotná, medzi nami dvomi sa všetko zmenilo. V prvých mesiacoch mi bývalo poriadne zle, najmä ráno, a partner, ktorý bol zvyknutý, že sa milujeme práve po zobudení, nechápal, prečo odmietam styk. Bolo mi zle a bála som sa, aby sme dieťaťu neublížili. Najskôr sa hneval, potom si zvykol a moju nechuť k sexu rešpektuje. Mám mesiac do pôrodu, takže dúfam, že potom sa to zmení, pretože vidím, že sa mu to vôbec nepáči, ale ja si nemôžem pomôcť…