PRE KAŽDÉ DIEŤATKO MOŽNOSŤ NARODIŤ SA DO VYŠKOLENÉHO PÁRU RÚK

Všetky bábätká z tohto pôsobivého videa majú spoločný príbeh pomoci,
hoci sa každé narodilo v inej časti sveta …

Príbeh Priscilly – usmievajúceho sa bábätka

Bez cisárskeho rezu by Priscilla neprežila. Jej rodina žije v odľahlej horskej dedinke v Peru, a tak jediná možnosť budúcej mamičky bola stráviť záverečnú časť svojho tehotenstva v „materskom dome“ (iniciatíva podporovaná UNICEFom.) V tomto útulnom zariadení mohla bývať v blízkosti kliniky s kvalifikovaným zdravotníckym personálom a chodiť na pravidelné kontroly a monitorovanie zdravia svojho očakávaného bábätka – Priscilly.

UNICEF po celom svete spolupracuje s autoritami verejného zdravotníctva, aby zlepšil zdravotnú starostlivosť o budúce mamičky a novorodencov. Starostlivosť o budúce mamičky je v mnohých oblastiach sveta nevyhovujúca z dôvodu nízkej osvety, nedostupnosti zdravotnej starostlivosti, nevyhovujúcim hygienickým podmienkam a chudobe. Vďaka programom UNICEFu sa môžu bábätká aj v takýchto oblastiach rodiť do vyškoleného páru rúk v dobre vybavených nemocniciach. O mamičky je dobre postarané nie len počas tehotenstva a pôrodu, ale dostanú cenné rady aj po pôrode: ako dojčiť a čo najlepšie sa starať o svoje malé poklady.

A ako sa má Priscilla po roku?
Po roku od narodenia je z Priscilly krásne zdravé dievčakto, ktoré váži 13,5 kg a meria 75 cm. Jej mamička Celia má v pláne dojčiť ju 18 mesiacov. “Priscilla konzumuje všetko, čo aj ostaní členovia rodiny,“ hovorí pyšná mamička piatich detí. „Zemiakovú polievku, šalát, lima fazuľu. Jej obľúbeným jedlom je kuracia pečienka, ryby, vajíčka. Niekedy je pre rodinu výzvou zohnať potraviny, keďže na miestnom trhu ich je nedostatok. Z dôvodu klimatických zmien už nie je k dispozícii toľko plodín, ako keď sme boli deti… Dúfam, že v živote mojej dcérky sa otvorí veľa možností a raz z nej bude pani doktorka.“ 

Aj vy môžete pomáhať deťom ako Priscilla, deťom, ktoré žijú v krajinách, ktoré postihla vojna alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Staňte sa ich SVETOVÝM RODIČOM, ktorého síce deti pravdepodobne nikdy nestretnú, ale ktorý zmení ich život… Aj malá, ale pravidelná pomoc dokáže robiť v životoch detí v núdzi zázraky.

Ď A K U J E M E   🙂

O UNICEFe
UNICEF pracuje na tých najvzdialenejších miestach sveta, aby pomohol deťom v núdzi. Pôsobí vo viac ako 190 krajinách, pracuje pre každé dieťa, aby vytvoril lepší svet pre všetkých.

www.unicef.sk