Pracovné meno dieťatka

Čo si budeme nahovárať, azda nejestvuje človek, ktorému by sa „práca“ na dieťatku nepáčila. Keď sa potom dielo podarí a tehotenský test s dvomi čiarkami to potvrdí, „projekt“ dieťa je na svete. Kým budúci rodičia nevedia pohlavie dieťatka zvyknú drobčeka nejako nazvať. Tak pracovne milo a zároveň svojsky originálne.

Niekto ho má len na začiatku a niekto až dovtedy, kým sa nedohodne na mene dieťatka. Už sme dávnejšie túto tému rozoberali a dokonca sme ju spojili aj so súťažou, do ktorej sa zapájali rodičia so svojimi kreatívnymi názvami. Mať ho je trend – veď predsa sa s tým človiečikom v rastúcom brušku treba občas porozprávať, aby vedel, že ho tam vonku čakajú milujúci rodičia. Malá fazuľka či piškót sú len slabým odvarom, mnohé názvy navyše vyvolávajú nefalšovaný úsmev na tvári. Z niektorých sa dalo okamžite rozpoznať, že ide o chlapčeka (Pinďo, Vajčák), z iných vykúkalo dievčatko (ŠušuFun, Akrobatka). Podaktorí nastávajúci ockovia a maminy prejavili svieži zmysel pre humor (Tyranosaurus Rex, Lajdúšik – odvodené od otca lajdáka), ďalší stavili na nežné zdrobneniny (Votrelček, Chvostík).

Často sa opakovalo jedno slovo v rôznych obmenách – Prďoško, Prďola, Prdo, Bubo, Lillyprd, Fifi Prďoch… Ktovie, že prečo asi? Zopár mien bolo aj cudzojazyčných ako napríklad (Fetus, Dzecko), zvieracích (Červík, Chrústik, Bobríček, Žabiatko), ale aj rozprávkových (Macko Uško, Čudo-Judo, Miesko-želiezko). Vlastnú kategóriu tvorili kreatívnejšie výtvory, medzi ktoré sa zaradili Pupík alias Pupendo Grando, Baby Bjorn či Partizán.

A čo vy? Mali ste aj vy názov pre svoje dieťatko či deti? Možno ste ho vymysleli spoločne už pri „práci“, možno vás inšpirovala náhoda a možno to prišlo samo v čase, keď sa prejavovalo v maminkinom brušku. Ktovie, aký pracovný názov mali rodičia pre vás? Potvrdilo sa nakoniec, že ste aj v živote ohybnou akrobatkou alebo nepriebojnou „prďolou“?