Opaľujte sa, ale zdravo!

Aj vy ste sa nevedeli dočkať teplých dní? Už sa tešíte na to, ako sa budete slniť niekde pri jazere? Slnko je v síce zárukou zdravia a je aj dôležitým zdrojom vitamínu D, ale je treba vedieť, ako sa opaľovať. Napokon, o melanóme kože už asi počul každý z nás, je to nebezpečná pliaga. Ako sa teda opaľovať tak, aby sme našej pokožke nepoškodili, ale naopak – aby vyzerala krajšie a zdravšie ako počas zimných mesiacov?

Základom  sú krémy

Pravidlo číslo jeden znie – natierajte sa! Na jar a v lete je naozaj nevyhnutné, aby ste používali krémy. A to nielen vtedy, ak idete k vode a chcete sa cielene opaľovať. Na krém nezabúdajte ani počas bežných  dní. Ak pracujete v záhrade alebo len chodíte po ulici, stále na vás praží slnko. Faktor krému závisí od typu vašej pokožky. Blondínky a červenovlásky potrebujú vyšší faktor  – aspoň  30, tmavovláskam stačí aj nižší. Pozor! Deti majú veľmi citlivú pokožku, najmä tváričku by ste im nemali natierať krémom s nižším faktorom ako 50.

Pravidlá opaľovania detí

Pigmentačný systém detí je až do puberty nezrelý, ich pokožka je mimoriadne citlivá. Opaľovať by sa preto mali naozaj veľmi opatrne, každé ich znamienko sa totiž potenciálne môže v budúcnosti zmeniť na rakovinový nádor. Dodržujte tieto pravidlá:

o Deti do troch rokov vôbec  nevystavujte priamemu slnku.

o Natierajte ich len krémami  s faktorom 50+ a nezabudnite natrieť aj uši, krk, zátylok, ruky a priehlavky.

o Na slnku nezostávajte s deťmi dlho ani vtedy, ak sú riadne ponatierané.

o Medzi 11. a 16. hodinou dieťa vôbec nevystavujte priamemu slnku.

Sundance Kids mlieko na opaľovanie OF 30, 300 ml

Inteligentný ochranný systém so zvýšenou ochranou proti voľným radikálom chráni detskú pokožku okamžite a spoľahlivo pred spálením.

140176Sun dance kids-mliekoOF30

Alverde gél po opaľovaní, 100ml

Zloženie s Aloe Vera a extraktom z agáve z kontrolovaného biologického poľnohospodárstva upokojuje pokožku po opaľovaní.

148566 Alverde-gel aloe vera

Sundance Dermo krém na opaľovanie pre deti OF 50, 100 ml

UVA/UVB ochrana: pre zvlášť citlivú pokožku na slnko, neopálenú citlivú detskú pokožku. Inteligentný ochranný systém so zvýšenou ochranou proti voľným radikálom chráni detskú pokožku okamžite a spoľahlivo pred spálením.

140256 Sun dance kids-krem OF 50+

Alverde baby balzam na opaľovanie OF 30, 150 ml

Čistým minerálnym ochranným filtrom chráni pokožku. Vyvážený UVA/UVB systém filtrov a vitamínu E chráni pokožku pred spálením a predchádza predčasnému starnutiu spôsobeného slnkom.

141433Alverde detsky-balzam OF30

Autor: Eva Sládková