Kde nájdeme skutočné šťastie? (z nášho facebooku)

Zamýšľali ste sa nad tým, kedy ste vo svojom živote s pociťovali najväčšie šťastie? Pre každého z nás je symbolom šťastia niečo iné a denne ho dokážeme nájsť aj v tých najprostejších veciach a udalostiach. Dá sa vôbec určiť, kedy bol tento pocit najsilnejší, kedy v nás zanechal ten najväčší dojem? Väčšina z vás v tom mala jasno. Na facebookovej stránke Cord Blood Center Slovensko sme sa vás opýtali, kedy ste vy pociťovali najväčšie šťastie v živote.

Pre mnohé z vás, dnes už šťastné a hrdé mamičky to bol okamih, kedy sa vám narodilo vaše dieťatko. Práve toto boli pre vás pocity, kedy vás nedokázalo nič rozhodiť, cítili ste sa ako v inom svete a prežívali najkrajší pocit šťastia. Mnohé z vás k tomu pridali ešte pocit, kedy ste zistili o svojom tehotenstve, avšak ten moment, kedy ste sa prvýkrát dotkli alebo počuli plakať svoje dieťatko, neprekoná nič a nikto na svete.

Pre matku sú deti tým najväčším šťastím a všetko čo sa im deje prežívajú s nimi od narodenia, preto ste mnohé cítili najväčšie šťastie práve, keď ste si po mnohých komplikáciách a rizikách mohli váš vytúžený poklad odniesť z nemocnice v zdraví a bezpečí domov.

No a pre tie z vás, ktoré ešte maminy nie sú? Svadba, požiadanie o ruku. Pre vás sa nič nevyrovná okamihu, kedy ste vedeli, že s láskou svojho života spečatíte svoj vzťah aj oficiálne.  Napriek mnohým rokom je svadba v živote ženy okamih, na ktorý sa nezabúda a bude ho navždy nosiť v srdci.

Pre každého je šťastím niečo iné, ale ste to práve vy, kto nám dokázal, že akékoľvek materiálne šťastie pôjde vždy do úzadia, keď príde na šťastie našej rodiny. To že život nie je dokonalým neznamená, že nemôžeme byť šťastnými. Jeden múdry človek raz povedal,: ,,Byť šťastným neznamená, že je všetko perfektné. Znamená to, že ste sa rozhodli žiť život aj napriek všetkým jeho nedokonalostiam.“