Jedinečné menovky na detské vecičky

Foto: www.putmyname.sk

Ste na materskej dovolenke, ale popritom pracujete na projekte Putmyname. Ide o nálepky s menom pre škôlkárov či školákov. Menovkami, ktoré si môžu sami navrhnúť a môžu oblepiť všetko, čo ich len napadne. No využiť ich môžu aj dospelí.

Ako a kedy vám napadlo vytvoriť nálepky-menovky?

Nápad s menovkami začal pred 2,5 rokmi, keď dcérka nastúpila do materskej škôlky a ja som v tom čase ležala v nemocnici. Po príchode z nemocnice som doma našla veľa cudzích vecí zo škôlky a kopec našich vecí, zas naopak, chýbala. Manžel považoval obsah škôlkarskej skrinky automaticky za náš majetok a tak, čo v nej našiel, to zobral domov. A to bol môj prvotný podnet, kedy som začala hľadať možnosti, ako vyriešiť tento problém s označením detských vecí. No bohužiaľ okrem centrofixy a ihly, s ktorou nie som ani náhodou kamarátka, som nič nenašla.

Následne sme šli na dovolenku k mojej kamarátke do Veľkej Británie. Má 2 detičky, ktoré navštevujú školské zariadenia a na ich veciach som objavila presne to, čo som hľadala – menovky. Mali nimi označené všetko: fľašky na pitie, bundy, čiapky, topánky, školské potreby a aj veci na krúžky. Úplne som žasla nad vlastnosťami tejto “obyčajnej” nálepky, ktorá aj po vypratí stále drží a nezoškriabe sa. Hneď som začala pátrať, kde také nálepky môžem zohnať aj pre svoju dcérku. Kamarátka mi ukázala web, kde si viem menovku krásne nadizajnovať a následne mi príde poštou priamo domov. Menovkám som sa veľmi tešila, no ich cene, ktorá sa mi zobrazila na bankovom výpise po prerátaní kurzového rozdielu, už bohužiaľ nie. A v tej chvíli sme si s manželom povedali, že tento skvelý produkt musíme doniesť aj do slovenských domácností. A hlavne za priaznivú cenu pre všetkých.

Na čo všetko je možné menovky využiť?

S menovkami je možné označiť: oblečenie, šiltovky, rukavice, obuv, osobné predmety, dózy na potraviny, fľašky na pitie, školské potreby, športové potreby alebo firemné veci.

Menovky sú praktické v každej domácnosti, ale najviac ich využívame pri detičkách. Každá mama sa skôr alebo neskôr stretne s nevyhnutnosťou označenia detských vecí. Jasličky, škôlka , škola, tábor, športové krúžky… A ak je detí v rodine niekoľko, menovky ju zbavia  zbytočných nedorozumení či zámene vecí. Tiež sú užitočné vo firmách, aby si zamestnanci mohli označiť svoje pracovné pomôcky, prípadne pracovné oblečenie. A ďalšou skupinou sú seniori, ktorí žijú v domoch pre seniorov, aby si mohli identifikovať svoje osobné veci.

Čo všetko zvládnu?

Jedinečnosť menoviek je v ich kvalite, pretože nie sú jednorazové, ale všetky menovky máme mnohonásobne testované – sú trvácne, praktické a na 100 % zodpovedajú uvedeným charakteristikám: vodeodolné, vhodné do práčky, do sušičky, do umývačky riadu, do chladničky, do mrazničky, do mikrovlnky, netrhajú sa a ak je to potrebné, je možne ich znova odlepiť. Technológia výroby a použitia menovky na oblečenie vylučuje akékoľvek nepohodlie. Sú vyrobené z mäkkého a príjemného materiálu, ktorý nevyvoláva dráždenie a nepoškriabe.  Menovky sú tlačené na profesionálnej a ekologickej tlačiarni, ktorá zaručuje najekologickejší druh tlače na trhu použiteľný v zdravotníckom, školskom, gastro segmente, ako aj všade tam, kde je kladený dôraz na zdravotne neškodlivú tlač.

Je pre zákazníka jednoduché navrhnúť si vlastné menovky?

Áno, nadizajnovanie a objednanie menovky zaberie  len pár minút a minimum preklikávania sa. Naším cieľom bolo vytvorenie jednoduchej a hlavne intuitívnej webovej stránky, v ktorej sa zákazník dokáže rýchlo zorientovať bez ohľadu na vzdelanie alebo vekovú kategóriu.

Vyzerá to tak, že mamičky sú s menovkami spokojné a považujú ich za praktické. Za všetky uvedieme aspoň jedno vyjadrenie zo stránky www.putmyname.sk. Moja skúsenosť predtým bez menoviek a teraz s menovkami – dcéra sa vrátila z tábora s milión zážitkami a polovica kufra jej chýbala. A potom sa veľmi ťažko dohľadávajú veci na fotkách, vypisujeme si, riešim, pátram, atď. Je to kopa času aj pre rodičov aj pre organizátorov. A s menovkami Putmyname kopa problémov odpadla a ani dcéra už nemá stres.

Na sociálnych sieťach menovky odporúčala aj známa mamina dvojičiek Kristina Farkašová či česká herečka – mamina 3 detičiek Vlastina Svatková.

Autor: Nikela