Čo pozerať s deťmi? #1

Akokoľvek sa jej môžete brániť, niekedy je predsa len najjednoduchšie zabaviť vaše dieťa televíziou. Pokiaľ máte doma mladšie dieťa, určite dbáte na to, aké rozprávky, programy a stanice v televízii sleduje, kde chodia jeho obľúbené a väčšinu z nich určite poznáte aj vy sami naspamäť. Mladšie deti uprednostňujú kreslené rozprávky a tie väčšie už rady sledujú hrané seriály určené pre rôzne vekové kategórie. Avšak keď príde rad na dobrý animovaný film, všetci sa vieme na chvíľu preniesť späť do našich detských čias a vychutnať si, či už naše staré dobré animované filmy ako Leví kráľ, Kniha džungle, alebo aj nové detské filmy, ktoré pobavia celú rodinu. Ako ide pokrok ďalej a ďalej, tým lepšie a kvalitnejšie spracované sú aj animované rozprávky, ktoré sú dnes už viac rodinnými filmami ako detskými. Filmové štúdia si aj pre nás väčších pripravujú rôzne prekvapenia akým boli nedávno aj Autá 3, Hľadá sa Dory a tento rok sa môžeme tešiť aj na Rodinku úžasných 2, ktorá sa predstaví už v júni a taktiež aj Toy Story 4, na ktoré si však ešte rok počkáme. Rok 2017 bol pestrý na rôzne filmové novinky, medzi ktoré patria aj tieto, určené nie len pre deti.

Ja, zloduch 3

V poradí už tretí film o obľúbených žltých postavičkách, ktoré spravili neuveriteľný boom, nenechal ani teraz chladným žiadneho rodiča. Na scénu sa vracia polepšený Gru spolu so svojou dcérou Agnes a bandou žltých mimoňov, ktorí sú nespokojní so zlepšenou povahou ich vodcu Grua. Ten mimo iného zistí, že má na tomto svete identické dvojča a zároveň protivníka- ako vystrihnutého z 80tych rokov.
Prvá časť filmu vyšla v roku 2010 a odvtedy si mimoni podmanili celý svet- veď v roku 2015 vyšiel samostatný film venovaný výhradne týmto žltým obľúbencom. Plyšové hračky, kľúčenky, oblečenie, kostýmy, písacie potreby… každý správny fanúšik má doma niečo zo sveta mimoňov. Napriek obrovskému návalu a pretlaku mimoňov je trojica filmov Ja, zloduch ideálna na filmové maratóny s vašimi deťmi.

My Little Pony vo filme

Ak máte doma dcérku, určite ste na konci minulého roka sedeli v kine na filme My little pony. A ak nie, minimálne doma ste si ho pozreli.  Poníky sa stali, rovnako ako mimoni, kultovými postavami, ktoré majú dlhé roky svoj vlastný seriál – už od roku 2010. Farebné hračky uzreli svetlo sveta prvýkrát už v roku 1981. Napriek tomu, že seriál rovnako ako aj film získali pozitívne hodnotenia, mnohí diváci kritizovali takpovediac klišé zápletku, ktorá sa objavuje vo väčšine rozprávok – zlá postava, ktorú treba spoločnými silami premôcť a počas toho si uvedomiť skutočný význam kamarátstva. Áno, je to klišé, ale my nie sme diváci, sú nimi naše deti, ktoré milujú, keď na konci ich obľúbenej rozprávky víťazí zlo. Poníky si získali srdcia mnohých, väčších aj menších, preto sa niet čomu čudovať, že film o nich bol jednou z najočakávanejších rozprávok minulého roka.

 

 

[dropcap type=”1″]A[/dropcap] Katarína Šuchterová