Atlas príšer a duchov

“Každý, kto sa chce pustiť do tejto knižky, musí zozbierať všetku odvahu a nájsť v sebe aj štipku bláznovstva, aby mohol bojovať so zlomyseľnými duchmi, s nepokojnými prízrakmi a najstrašidelnejšími príšerami. Na konci tohto úžasného dobrodružstva však budeš môcť hrdo vyhlásiť, že sme spolu porazili všetky obludy na svete a že je z teba profesionálny lovec príšer!“
To sú slová Van Helsinga, najodvážnejšieho lovca príšer, duchov a upírov.

Autorka

Federica Magrinová sa narodila v roku 1978 v meste Varese. Vyše desať rokov pracovala vo vydavateľstvách, najskôr ako šéfredaktorka vydavateľstva Edizioni De Agostini, a teraz pracuje na voľnej nohe. Venuje sa najmä detským knižkám, no píše aj náučné texty a príbehy a tiež prekladá knihy. Pre vydavateľstvo White Star Kids napísala knihu City Atlas.
 
Ilustrátorka

Laura Brenllová už odmalička rada kreslila. Naplno sa tomu začala venovať, keď mala 16 rokov. Získala štipendium na univerzite Universidad Europea v Madride, kde študovala umenie, a keď úspešne ukončila štúdium, prostredníctvom dvojročného kurzu sa špecializovala na kreslené filmy. Neskôr ju prijali na kurz „digitálneho upratovania“ v prestížnom animačnom štúdiu SPA, kde pracovala pod vedením Fernanda Moroa. V štúdiu SPA získala bohaté ilustrátorské skúsenosti. Kreslenie je jej vášňou, odkedy do ruky prvýkrát vzala ceruzku.