Vtipné básničky pre veselé hlavičky

Labky, krídla, chvostíky je nová zbierka veršovaných hádaniek pre najmenších od Márie Štefánkovej. Tá si získala deti a ich rodičov už svojim predchádzajúcim titulom My už vieme všeličo, v ktorom malí čitatelia pomocou básničiek spoznávali písmenká, číslice, tvary, ale aj rôzne chute. S ilustrátorkou Petrou Štefankovou, ktorá je jej skoro menovkyňa, potom ešte pre deti vytvorila interaktívnu knižku Čmáranica a Machuľa, ktorá vyzýva deti, aby dokreslili, vyfarbili či domaľovali knižný príbeh.

V novej knižke Labky, krídla, chvostíky nájdete zvieratká od výmyslu sveta – prasiatko, psíka či mačičku rovnako ako zvieratká z ďalekých krajín, vtáky, čo lietajú vysoko v oblakoch, i ryby plávajúce hlboko pod morskou hladinou. Bohato ilustrovaná kniha s vtipnými a milými farebnými obrázkami Mareka Mertinka určite pobaví aj dospelých a rozvíja tvorivosť a pozorovacie schopnosti škôlkarov a malých školákov.

Autorka knižku uvedie v spolupráci s herečkou Kristínou Tormovou (Farkašovou) na podujatí vo Vnútrobloku Záhrebská, na Záhrebskej 3 v Bratislave, vo štvrtok 20.9. 2018 o 17:00.

Mária Štefánková

Rodáčka z Nitry celý svoj profesijný život zasvätila literatúre. Preložila z anglického, ale najmä talianskeho jazyka už vyše šesťdesiat titulov pre dospelých a deti. Pre tie najmenšie tiež napísala viacero rozprávok a riekaniek (naposledy napríklad sériu rozkladacích leporel Hádanky z lúky, Hádanky z dvora). Je vydatá, má troch dospelých synov a štyri vnúčatá. Navštevuje Univerzitu tretieho veku, kde študuje odbor divadlo a hudba v premenách času a spieva v zbore CANTUS.

Marek Mertinko

Marek MERTINKO (*1988, Levoča) je absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, Katedra grafiky a iných médií, Ateliér voľná grafika a ilustrácia (prof. Dušan Kállay, akad. mal.). Ilustroval niekoľko knižných titulov pre deti, Labky, krídla, chvostíky je jeho prvá spolupráca s Máriou Štefánkovou. Žije a tvorí v Bratislave. Výber z jeho prác si môžete pozrieť na stránke Asociácie ilustrátorov asil.sk