Šťastné obdobie v hrách

Poviem vám príbeh, ktorý sa naozaj stal. Jedna šikovná žena túžila vytvoriť niečo skutočné pre tento svet. Niečo, čo prinesie ľuďom potešenie a osoh, niečo, čo tu po nej zostane. V zamestnaní však naplnenie svojho sna nenachádzala a hoci s tým veľmi zápasila, napokon podľahla tomu, čo sa v našich časoch nazýva „vyhorenie“. Jej vyhorenie bolo také silné, že zo dňa na deň dala v práci výpoveď. A zrazu, z absolútneho neznáma prišiel nápad. Ako mi sama povedala, asi bol kombináciou nešťastného pracovného vyhorenia a voľného času na materskej dovolenke. Proces tvorby bol vraj úžasný, nápad pohltil rodinné úspory a urobila dobre. Na svete je ďalšia spokojná žena, ktorá vďaka vlastnému impulzívnemu konaniu, ale aj silnej viere v samu seba, naplnila svoju túžbu. A čo je ešte lepšie, vďaka nej tu máme aj my niečo osožné.

Lucia Rosiarová, skutočná žena z nášho skutočného príbehu vytvorila dve zábavné spoločenské hry s témou tehotenstva, aké doteraz neboli ani na Slovensku, ani inde vo svete. Inšpirovali ju reálne skúsenosti tehuliek.

Púť cez 9 mesiacov

Prvorodičky, ktoré ešte presne nevedia, čo ich počas tehotenstva čaká, si hraním týchto hier môžu prejsť rôznymi životnými situáciami, ktoré ich na 9-mesačnej púti čakajú. Cesta je dlhá a striedajú sa obdobia plné vtipných a pozitívnych zážitkov s úsekmi, kedy treba otvoriť aj citlivejšie témy. Napríklad otázku pre partnerov, či sa zúčastnia na pôrode, zvýšené finančné náklady, nespokojnosť so svojím telom, vzťah so svokrou, či problémy v práci, alebo únavu. Obsah hry môže pomôcť najmä prvorodičkám lepšie sa pripraviť na tehotenstvo a záležitosti s ním spojené. Všetko sa však predstavuje zábavnou formou, veď ide o hru, ktorej hlavným cieľom je podčiarknuť krasu tehotenstva a potešiť v tomto šťastnom období všetkých zainteresovaných.

Ako sa získava kondička

Obe spoločenské hry nenásilne vťahujú do sveta očakávania aj okolie budúcej mamičky, jej partnera, rodinu, priateľov alebo známych. Môžu si spoločne zasúťažiť, otestovať svoje vedomosti, ale hlavne sa zabaviť a prežiť príjemné chvíle oddychu. Skúsení rodičia iste potvrdia, že po narodení bábätka sa všetci členovia jeho malého sveta budú hrať iné hry. Tak pokiaľ je čas, ktorý sa volá „očakávanie“, treba ho využiť na relax a získavanie „kondičky“ – hoci zatiaľ teoretickej. Dobrá príprava sa vždy zíde.

Mamulo je cicavec

Stolové hry sú výborným darčekom, veď deti prichádzajú na svet po celý rok a zábavy nie je nikdy dosť. Ak chcete obdarovať priateľov v zahraničí, môžete si vybrať jednu z hier, ktorá je aj v anglickom a nemeckom jazyku. Blysnete sa skutočne originálnym slovenským darčekom s krásnym dizajnom. Hoci je téma hier špecifická a zaoberá sa unikátnym obdobím života, má uplatnenie aj pri zábave na rôznych večierkoch a pri recesii.

Autorka hier zvolila pre svoju firmu názov MAMULO, čo v jazyku esperanto znamená CICAVEC. V tomto slove sa spája podstata jej prvých hier. Ide v nich o počatie človeka a človeku, najúžasnejšiemu cicavcovi tohto sveta sú určené. Lucia Rosiarová po svojom úspechu nezastala. Pred sebou vidí perspektívu a pokračuje v tvorbe ďalších spoločenských hier. Nebudú však len pre tehuľky, ale pre tých najdôležitejších, okolo ktorých sa náš svet neprestáva točiť – pre deti.


SME V TOM

Zábavná spoločenská hra o radostiach a úskaliach tehotenstva. Stolová hra pre tehuľky a všetkých, ktorí chcú bližšie spoznať, s čím sa musí budúca mamička popasovať v období čakania na svoj uzlíček šťastia. Tehotenstvo je mimoriadnym obdobím nielen v živote ženy, ale i jej partnera, rodiny a kamarátov. Čo si tak toto obdobie spríjemniť a trocha sa zahrať? Cieľom hry je zábavnou formou predstaviť niektoré z pozitívnych aj negatívnych situácií zo života tehuliek. Plnenie rôznych úloh preverí vaše znalosti v oblasti tehotenstva a pôrodu, a zároveň vám tým pomôže lepšie spoznať samého seba i vašich spoluhráčov. 11148624_1590163097892906_7804242061333350708_nPočas hry tiež musíte nazbierať dostatočný počet bodov na to, aby ste pre budúceho potomka zabezpečili nutnú základnú výbavu. Hra je určená nielen pre budúce mamičky, ale aj pre ich partnerov, rodinu a kamarátov, ktorí sa môžu vcítiť do role tehuľky a prežiť niektoré zo situácii, typických pre toto obdobie.


VIEME BYŤ V TOM

Vedomostná spoločenská hra o tehotenstve a pôrode. Spoločenská hra pre tehuľky a všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť či zopakovať si základné fakty o tehotenstve a pôrode a trocha sa pri tom zahrať. Poznáte výraz „škola hrou“? Myslíte si, že hraním môžete efektívne a príjemne získať množstvo nových informácií? My áno. V období tehotenstva v hlave každej budúcej mamičky víri množstvo otázok o procesoch, ktoré sa dejú s jej telom i s bábätkom v brušku.11924205_1622837634625452_8992413478015243745_nCieľom hry je poskytnúť základné informácie o počatí, tehotenstve a pôrode zaujímavou formou súťaže a hry. Hoci sa tehotenstvo týka predovšetkým budúcich mamičiek, táto hra nie je určená len pre ne. Bude určite zaujímavá aj pre ich partnerov, rodinu a kamarátov, keďže aj ich životy budú príchodom bábätka do značnej miery ovplyvnené. Hra je tiež vhodná pre každého, kto sa chce zabaviť a pri tom získať nové informácie o priebehu tehotenstva a pôrodu.


[dropcap type=“1″]T[/dropcap] Jana Koziaková