Rovnováha je základ všetkého #2

Metóda Aviva sa sústreďuje na dosiahnutie vyrovnaného organizmu cez hormonálnu rovnováhu. Ide o súbor špeciálnych cvičení, ktoré stimulujú samoliečiteľské a regenerujúce schopnosti ženského i mužského organizmu prostredníctvom cielených pohybov svalov.

Rovnováha - Metóda Aviva
Rovnováha - Metóda Aviva

Samotná metóda obsahuje rad jednoduchých, no o to účinnejších cvikov. Cieleným pohybom brušných svalov, sedacieho svalstva, ako aj svalov panvového dna možno zvýšiť prekrvenie v panvovej oblasti a vnútorných orgánoch (vo vaječníkoch, v sliznici maternice atď.) dvoj- až trojnásobne. Keď sa zvýši prekrvenie, zväčší sa ajzásobovanie orgánov kyslíkom, vitamínmi a hormónmi. Pravidelné cvičenie posilňuje i steny pošvy, močovej rúry, konečníka i samotné svalstvo zvieračov. Vplyvom týchto zmien sa spúšťa v organizme liečebný proces: uvoľňujú sa nepriechodné vajíčkovody, odstraňujú sa poruchy ovulácie, nastoľuje sa hormonálna rovnováha. Cvičením možno odstrániť cysty, myómy, polypy, frigiditu, inkontinenciu. Miznú aj typické príznaky, sprevádzajúce klimax, upravuje sa menštruačný cyklus a odstraňujú sa menštruačné bolesti. Metóda je vysoko účinná i pri depresívnych stavoch.

1-1_AKP3679

U mužov sa metóda úspešne využíva pri liečbe porúch potencie a pri problémoch s prostatou. Súčasne sa metóda Aviva odporúča na zvýšenie mužskej plodnosti. Výskumy potvrdili, že cvičením sa v dôsledku zrýchleného krvného obehu zvýši počet, pohyblivosť a kvalita spermií.

[quote_box_center]Aj na Slovensku možno cvičiť metódu Aviva – pod vedením certifikovanej lektorky Adriany Furindovej – autorky slovenskej knihy AVIVA cesta ku zdraviu. S metódou sa po prvýkrát stretla pred vyše štrnástimi rokmi, keď sa jej, tak ako mnohým ženám nedarilo otehotnieť. Pravidelné cvičenie, ako aj zmena životosprávy veľmi rýchlo priniesli výsledky. Dnes je už hrdou mamičkou dvoch zdravých dcér Emily a Lilian. Jej dlhoročný sen pomáhať ľuďom pri riešení rôznych zdravotných problémov sa splnil v roku 2015, keď otvorila v Komárne štúdio zdravia Amaryllis. Každému, kto sa na ňu obráti s prosbou o pomoc, sa venuje s láskou a trpezlivosťou. Okrem pohybových aktivít, kvalitných prednášok a kurzov tu možno nájsť aj komplexnú starostlivosť pre mladé páry. Pripravujú sa na tehotenstvo, počas tehotenstva sa zúčastňujú cvičení, absolvujú predpôrodnú prípravu, prednášky týkajúce sa stravovania počas tehotenstva a dojčenia, prednášky o možnostiach využitia pupočníkovej krvi. Tehuľky i mamičky majú možnosť osvojiť si masáž detí a kojencov. Neodmysliteľnou časťou však zostáva i starostlivosť o ženy po pôrode. Pomocou špeciálnych cvikov metódy Aviva sa dokáže organizmus ženy regenerovať a posilniť za veľmi krátke obdobie a cvikmi súčasne prispieť k zvýšenej laktácii – tvorbe mlieka.[/quote_box_center]

Ak túžite urobiť niečo pre vlastné zdravie a ste pre to ochotní podstúpiť menšie zmeny v živote, neváhajte a osvojte si túto výnimočnú metódu, ktorá zmenila životy mnohých žien a mužov po celom svete. Pod odborným vedením sa naučíte nenáročné cviky, vhodné pre všetky vekové kategórie okrem detí a skvalitníte svoju životosprávu a výživu. Cesta k zdraviu prirodzeným spôsobom bude pre vás jednoduchšia.

[dropcap type=“1″]T[/dropcap]Ingrid Nová

[dropcap type=“1″]F[/dropcap]Angelika Kopják