Originálny cinkajúci účes

Vianoce máme predo dvermi a mnohé už rozmýšľate, aký outfit zvoliť pre vaše princezné. K slávnostnému oblečeniu samozrejme patrí aj úžasný účes. Máme pre vás tip na typicky vianočný, ktorý navyše aj krásne cinká. Moja dcéra ho zbožňuje nielen počas Vianoc (ale ona nosila aj náušnice s Mikulášom až do konca leta, takže na jej preferencie sa nedá veľmi spoliehať).

Tento účes má širokú škálu možností. Kreatívne sa môžete úplne vyblázniť. Základom sú gumičky a cinkajúce rolničky a ochota vašich dievčat trpezlivo držať hlavu, kým sa vy budete realizovať. Dĺžka vlasov nie je až tak podstatná, keďže možností ako a kde rolničky umiestniť je naozaj mnoho.

Dlhé vlasy

Prvýkrát sme u nás doma rolničky na účes využili pri úplne jednoduchom dievčenskom účese:

  • Rozdelíme vlasy na polovicu a urobíme nad ušami 2 copy.
  • Každý cop rozdelíme na ľubovoľný počet prameňov, ktoré zapletieme a ukončíme gumičkou s rolničkou. Môžeme vytvoriť 4 alebo 5 zapletených vrkočov na každom cope. Záleží to aj od hustoty vlasov.
  • Rolničku na gumičku dáme tak, že jednu stranu gumičky prevlečieme cez očko na rolničke, podvlečieme pod druhý koniec gumičky a zatiahneme.

Kratšie vlasy

Medzitým sa dcéra rozhodla pre kratší účes, z ktorého už urobiť dva copy veľmi nejde. Vôbec to však nevadí. Rolničky môžeme využiť aj tak.

  • Vlasy postupne delíme na pramene, ktoré samostatne spevníme gumičkou s rolničkou.
  • Vlasy môžete zagumičkovať postupne všetky alebo iba časť vlasov kde-tu na hlave.
  • Účes je ležérno strapatý.

A už stačí len potriasť hlavou a z vašich dievčat sa stanú vianočné hrkálky :o).

Tento postup môžeme využiť aj na dlhé vlasy.

Kreatívne gumičkovanie

Pramene vlasov postupne gumičkujeme a vytvárame z nich rôzne tvary. Základom je opäť gumička s rolničkou. Inšpirovať sa môžete aj fotkou nižšie – stačí len pridať rolničky.

Čelenka s rolničkami

Jednoduchým spôsobom je možné vyrobiť doma aj čelenku s rolničkami. Stačí na to obyčajná čelenka potiahnutá textilom. Rolničky navlečieme na špagát a ten postupne nalepíme na čelenku lepom na textil.

Prajeme vám príjemné Vianoce a aby ste vy aj vaše dcéry boli vianočne krásne.

Autor: Nikela