Anika je vždy s jedným z nás #7

Helena Krajčiová je slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka. Absolvovala konzervatórium a aj herectvo na VŠMU, stala sa členkou Slovenského národného divadla, účinkovala na Novej scéne, je speváčkou vokálnej skupiny Fragile, hrá v divadle L+S, dabuje, účinkuje v seriáloch komediálnych, aj tých „na vážno“, i filmoch... Hneď za prvú filmovou úlohou, postavu Márie vo filme Pokoj v duši získala cenu Slnko v sieti. V roku 2004 dostala ocenenie Talent roka, 2010 - Slnko v sieti (najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe), v roku 2014 - OTO v kategórii herečka, s Fragile Krištáľové krídlo i OTO.

S Helenou Krajčiovou a jej partnerom Martinom Hasákom sa rozprávajú Petra a Mravec.

Kto je u vás viac „doma“ v kuchyni? 

Helenka – Ja. Martin nemá veľmi k tomu vzťah. Ale mňa to niekedy celkom baví. Kupujem si také pekné kuchárske knihy, sú aj jedlá s nejakou výživovou hodnotou, ale musí to byť aj dobré. A také veci aj varím. Dnes našťastie žijeme v dobe, keď napíše hoci aj vegánka kuchársku knihu, takú som si kúpila a vegánske jedlo sme jedli tak, že sme sa zalizovali až za ušami. Surová zelenina a neuveriteľne dobrá omáčka. A to je výborné: aj zdravé, aj dobré. Ale papáme aj mäsko. Ja mám posledné roky úchylku na slaninu.

Deň, keď som sa stal otcom – Šťastie prišlo v tridsiatke

 

Martin  – Naozaj nemám dôvod riešiť kuchyňu, to mám zabezpečené na nadštandardnej úrovni, ale ja som upratovač. Milujem čistotu, milujem vysávač, máme ich tri a to je moje. Takto to máme rozdelené: kuchyňa Helenka – upratovanie ja.

Si schopný aj niečo opraviť? 

Martin – Áno, určite. Vyrastal som v dome a zvládam základné úpravy a opravy, ako vŕtania, prepínania, zapínania, inštalácie. A považujem za povinnosť každého chlapa, aby to vedel.

Máte nejaké idey, alebo zdedené zvyklosti, ktoré si ctíte a vedú vás životom? Niekto tomu hovorí aj životné krédo… 

Helenka – Myslím si, že  upokojovať svoje okolie aj seba je fajn a dobrému čas neutečie. A v tom je asi skryté všetko. Anike chcem odovzdať jediné. Aby milovala ľudí a život. Každá chvíľa môže byť krásna. Cíťme prítomnosť, obyčajné bytie. Napríklad tu sme si teraz posedeli, príjemne sa porozprávali, niečo sa dozvedeli o vás, vy o nás a aj my navzájom. Dozvedela som sa čosi od Martina o sebe a to bolo tiež príjemné, počuť pekné slová. On sa dozvedel o sebe odo mňa. Každá chvíľka, aj tá, nad ktorou by sme možno iba mávli rukou, sa dá prežiť naozaj a môže byť veľmi obohacujúca  a obsažná. Je vždy na nás, čo si pre seba vyberieme.