Anika je vždy s jedným z nás #5

Helena Krajčiová je slovenská divadelná, televízna, dabingová a filmová herečka a speváčka. Absolvovala konzervatórium a aj herectvo na VŠMU, stala sa členkou Slovenského národného divadla, účinkovala na Novej scéne, je speváčkou vokálnej skupiny Fragile, hrá v divadle L+S, dabuje, účinkuje v seriáloch komediálnych, aj tých „na vážno“, i filmoch... Hneď za prvú filmovou úlohou, postavu Márie vo filme Pokoj v duši získala cenu Slnko v sieti. V roku 2004 dostala ocenenie Talent roka, 2010 - Slnko v sieti (najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe), v roku 2014 - OTO v kategórii herečka, s Fragile Krištáľové krídlo i OTO.

Helena Krajčiová

S Helenou Krajčiovou a jej partnerom Martinom Hasákom sa rozprávajú Petra a Mravec.

Stane sa ti, že pri všetkých pracovných aktivitách, venovaní sa dcérke, ti dochádza energia , ktorú by si chcela venovať partnerovi?

Helenka – Jasné, je to ťažké mať energiu na to všetko. Partner musí byť veľmi trpezlivý a chápavý. Stáva sa, že Martin hovorí: poďme do divadla,  na hocičo! Ja by som asi aj rada, ale včera koncert, predtým nakrúcanie, proste, nechcem byť zasa večer preč z domu. Proste chcem byť s ňou. Matka má veľkú potrebu byť so svojím dieťaťom a venovať mu väčšinu svojej energie.

Kto je pre vás stelesnením zábavy a pohody? Mediálnej i osobnostnej? 

Helenka –  Ellen DeGenres. Americká herečka, ktorá má každodennú talkshow a zhodou okolností dabovala postavu, ktorú som dabovala aj ja, rybičku Dori a ona je presne stelesnením zábavy a totálnej pohody. Je veľmi múdra, vtipná a žije v lesbickom partnerstve, čo asi nie je ľahké a odvaha, s ktorou sa k tomu postavila je obdivuhodná. Ona si povedala: ja som takáto a som šťastný človek, aj preto, že som takáto.

Martin – Čo sa týka pohody, je to moja pani a čo sa týka zábavy… Karel Šíp.

Anika je vždy s jedným z nás #4

 

Hovorí sa, že muži sú zábavnejší ako ženy? Ako je to u vás doma? 

Helenka – Neviem o tom, že by sa to takto bralo vo všeobecnosti… smiech

Martin – U nás sa to mení, ako sa kto vyspí…

V každom spolunažívaní existujú rôzne názory (napr. na výchovu dieťaťa), ako ich zvládate? 

Helenka – Stáva sa to. Ja som rada, keď diskusie na túto tému nechávame na neskôr. Radšej si to vydiskutujme mimo dieťaťa. Dám Martinovi signál, že nerobme to takto, potom si to povieme  a neskôr sa k tomu snažím vrátiť a vysvetliť si to. Veľakrát sa nezhodneme. Výchova je veľmi ťažká. Ja sama so sebou sa mám koľkokrát dilemu… smiech. Toto takto, alebo takto?

Za všetkým sú moje ženy #1

 

Martin – Ale na čom sa jednoznačne zhodujeme a sme dohodnutí je, že v rámci výchovnej diskusie musí byť na konci len jedna pravda. Jeden z nás s ňou, samozrejme, nemusí súhlasiť, ale prezentovaná musí byť naozaj len jedna, aby v tom dieťatko malo jasno. Aby spoznalo pravidlá. Áno, nie. Mne to tiež chvíľu trvalo, kým som sa to naučil, ale teraz to takto funguje a podľa mňa je to rozumné riešenie.